10 produktu kombinācijas, kas uzlabo veselību

produkti veselibas uzlabosanaiVisiem zināms, ka līdztekus dažādiem uztura bagātinātājiem un vitamīniem, kurus uzņemam dažādu tablešu formā, vislabākais līdzeklis tomēr ir lielāko daļu vērtīgo vielu uzņemt ar pārtiku. Šoreiz par dažādu produktu kombinācijām, kurus lietojot regulāri tava veselība un pašsajūta noteikti uzlabosies! Lieta, kuru vairums nezina, ir tas, ka atsevišķu produktu kombinācijas ļaus sniegs tavai veselībai vēl vairāk labuma, nekā tie paši produkti, kas tiek lietoti atsevišķi.

Salāti ar olīveļļu

Daudzi iecienījuši salātus baudīt kopā ar olīveļļu tikai tādēļ, ka tie labi garšo, tomēr, kā izrādās, ēdot šādus salātus, ievērojami uzlabojas arī veselība. Lieta tāda, ka salāti (piem. spināti, tomāti) satur karotinoīdu, kas labāk absorbējas organismā, ja tiem pievieno veselīgus taukus saturošus produktus, piemēram, olīveļļu vai avokado).

Ķirbji ar papriku

Veselība ievērojami uzlabosies, kombinējot dzelzi saturošus pārtikas produktus (zaļumus, brokoļus, bietes, ķirbjus, spinātus, dzērvenes, artišokus, žāvētus augļus, ābolus, pākšaugus, teļa gaļu) ar produktiem, kuros ir daudz C vitamīna (tomātiem, citrusaugļiem, ogām, īpaši papriku, pētersīļiem, dillēm, mārrutkiem, kāpostiem), organismā daudz labāk uzsūcas dzelzs. Tādēļ iespējams der paeksperimentēt un atklāt oriģinālāku rudens ķirbju zupas recepti ar papriku!

Banāni ar jogurtu

Šāda kombinācija ir perfekts līdzeklis, kā cīnīties pret trombu veidošanos asinsvados, kā arī uzlabo asinsriti un samazina sirds un asinsvadu slimību risku. Šādas kombinācijas kokteili ne velti iecienījuši sportisti — pēc fiziskām aktivitātēm, tas palīdz uzsūkties glikozei un aminoskābēm, kas noder muskuļiem.

Jūras veltes ar ķiplokiem

Jūras veltes, it īpaši zivis satur ārkārtīgi daudz vērtīgu vielu, tomēr tajās ir arī holesterīns. Pagatavojot zivi ar ķiplokiem, holesterīna līmenis krītas.

Sarkanā gaļa ar rozmarīnu

Ne mazums veselības ekspertu un pētnieku norāda, ka ilgi cepti un grillēti ēdieni satur kancerogēnus, kas ir var izraisīt vēzi. Tomēr ir risinājums — pierādīts, ka rozmarīns satur vērtīgu antioksidantu, kas uzsūc gaļā esošos brīvos radikāļus, ja tos pagatavo kopā.

Visas šīs produktu kombinācijas darbojas, pateicoties vienkāršai ķīmijai. Veselība nav nekas vairāk, kā ķermeņa fizioloģisko un ķīmisko procesu pareiza norise. Šajos produktos atrodamo vielu kombinācija palīdz viena otrai labāk iedarboties uz tavu ķermeni un tādējādi sniegt vislielāko labumu!