4 ieteikumi, kā ierobežot savus ikdienas tēriņus

kā ierobežot savus ikdienas tēriņusIzdevumu samazināšana noteikti nav viens no patīkamākajiem uzdevumiem, taču, ja esam nolēmuši uzlabot savu finansiālo stāvokli vai, piemēram, iekrāt naudu kādam lielākam pirkumam, jāmeklē veidi, kā savu mērķi sasniegt. Par laimi, pielietojot mazliet radošuma, ir iespējams rast risinājumus, kas ļauj vienkāršāk ierobežot tēriņus ikdienā.

  1. Izvēlies lielveikalu zīmolus.

Lai arī klasisko zīmolu preces daudziem no mums šķiet sirdij tuvākas un iecienītākas, tomēr nereti mēs vairāk samaksājam tieši par brendu, nevis pašu iepakojuma saturu. Ja vēlies ietaupīt, pārej uz lielveikalu zīmoliem. Izvēloties šādas preces, iespējams ietaupīt pat 25 līdz 50% no nedēļas pārtikas preču izmaksām. Pievērs uzmanību, kurš no lielveikaliem piedāvā labākās sava zīmola preces, un izmanto tās, lai samazinātu tēriņus ikdienā.

  1. Dodies uz veikalu ar iepirkumu sarakstu.

Mēs pievēršam daudz uzmanības tam, lai nopelnītu vairāk naudas, taču ne mazāk svarīgi ir sekot līdzi arī tam, kā mēs savu naudu tērējam. Un labākais veids, kā to izdarīt, ir jau laicīgi saplānot, kam tiks novirzīts katrs cents. Tieši tādēļ, dodoties uz veikalu, lai iegādātos pārtiku, saimniecības preces un citas lietas, vienmēr sagatavo pirkumu sarakstu. Tas palīdzēs izvairīties no impulsīvas iepirkšanās.

  1. Plāno maltītes.

Maltīšu gatavošana aizņem laiku, un, atnākot mājās no darba, reti kuram no mums ir pietiekami daudz spēka, ko veltīt ēst taisīšanai. Taču, lai atvieglotu ikdienu, ir vērts iepriekš sagatavoties, plānojot maltītes visai nedēļai. Velti dažas stundas laika, lai izpētītu internetā pieejamās idejas, receptes un padomus,, saplāno, ko ēdīsi katru nedēļas dienu un pēc tam izveido iepirkumu sarakstu visām vajadzīgajām precēm. Tas palīdzēs laiku un naudu ilgtermiņā.

  1. Izlieto pilnībā.

Pārtikas produkti, sadzīves preces, kosmētika vai higiēnas piederumi – ļoti iespējams, ka arī Tavā mājoklī kādā no šīm un citām kategorijām ir iepakojumi, kuri nav izlietoti līdz galam, un vietā nopirkts jauns produkts. Tiec vaļā no šī ieraduma un izlieto preces pilnībā. Tikai tad pērc vietā jaunu iepakojumu.