5 ieteikumi, ko darīt ar savu naudu

ko darīt ar savu nauduMēdz teikt, ka nauda liek pasaulei griezties, taču tā tomēr nespēj sniegt mums pilnīgi visu, ko dzīvē vēlamies. Naudu izmanto ikviens, taču ne visi jūtas ērti runājot par to. Mūsdienās lielākoties tiek runāts par naudas tērēšanu, un tērēt nudien var daudz un dažādos veidos, taču tas noteikti nav vienīgais, ko vari darīt ar naudu.

  1. Pelni

Lielākajai daļai cilvēku ir jāpelna nauda vienā vai citā veidā. Tas, kuru ceļu Tu izvēlies, noteiks arī to, cik lielu summu Tu vari nopelnīt, taču pavisam cits jautājums ir, cik daudz naudas Tev vajag, lai izdzīvotu.

Daudzi no mums iekrīt “lamatās”, strādājot dienu un nakti bez atpūtas tādēļ, ka nespēj pateikt “nē” papildu ienākumiem. Viņi aizmirst sevi, savu veselību, ģimeni, draugus un visu pārējo, lai tikai pavadītu laiku, cenšoties nopelnīt vairāk. Bet vai tas tiešām ir tā vērts? Svarīgāk ir rast līdzsvaru starp ienākumu gūšanu un privātās dzīves saglabāšanu, kā arī, protams, atpūtu. Atceries, ka nav vērts sevi nodzīt kā zirgu darbā, kurā, ja ar Tevi kas atgadītos, Tu tiktu aizvietots ātrāk nekā nedēļas laikā. Pasaudzē sevi.

  1. Tērē

Pirmais likums, kas jāievēro vienmēr – Tev ir jātērē mazāk, nekā Tu nopelni. Ja notiks otrādi, agrāk vai vēlāk būs nepieciešams aizdevums. Lai arī atsevišķos gadījumos tas var noderēt, neprasmīga lietotāja rokās tas ātri vien pārtaps par vēl lielākām finansiālajām saistībām.

Lai izvairītos no naudas tērēšanas lietās, kuras Tev nav vajadzīgas, noskaidro, kādam naudas tērētāja tipam Tu atbilsti, un ko Tu varētu darīt, lai turpmāk nepārtērētos. Izlasi šo rakstu: https://www.crediton.lv/par-mums/blogs/naudas-teretaju-tipi

  1. Ietaupi

Vairums cilvēku, kas vēlas iekrāt, nolemj, ka šim mērķim novirzīs naudu, kas mēneša beigās palikusi pāri (ja tāda vispār būs), taču šī nav pareizā pieeja. Ja patiešām vēlies ietaupīt, Tev katru mēnesi, saņemot algu, ir jāuztver iekrājums kā regulārs rēķins, kas jāapmaksā. Tādā veidā Tev izdosies ātrāk iekrāt nepieciešamo summu.

  1. Ieguldi

Gudra ieguldījumu veidošana nes rezultātus, taču tie var prasīt laiku un pūles. Investīcijas ir finansiāls lēmums, tādēļ Tev ir jābūt gudram un jāizlemj, kurš no variantiem būtu drošākais un izdevīgākais Tavā situācijā. Konsultējies ar zinošu cilvēku šajā jomā, ja tas nepieciešams. Atceries, ka ieguldījums var būt arī aizdevuma noformēšana automašīnas vai mājas iegādei, vai arī izglītības iegūšanai. Tādējādi Tu ieguldi savā labklājībā un nākotnē.

  1. Dalies

Līdzīgi kā ar taupīšanu un ieguldīšanu arī dalīšanās ir jāieplāno. Rūpīgi izvēlies mērķi, kam ziedot, veic izpēti un pārdomā, kura joma ir Tavai sirdij tuvāka. Atceries, ka nevari palīdzēt pilnīgi visiem, lai arī to vēlētos. Izvērtē, varbūt Tu vēlies palīdzēt dzīvniekiem patversmēs, slimiem bērniem, pensionāriem vai trūcīgiem un talantīgiem jauniešiem? Izvēle ir Tavās rokās.