5 lieliskas aktivitātes svaigā gaisā

apothekaLai gan rudens dzestrums jau iezadzies teju katrā Latvijas pilsētā un ciemā, tas nebūt nav iemesls, lai sēdētu mājās un vairītos no nodarbēm svaigā gaisā. Tieši rudenī, īpaši svarīgas ir aktivitātes ārpus mājas.Tās palīdz stiprināt imunitāti, saglabāt veselību un vairot enerģiju.

Piedāvājam idejas 5 lieliskām aktivitātēm svaigā gaisā, kas ļaus stiprināt veselību rudenī un gūt papildus enerģiju savām ikdienas gaitām.

Ķer mirkli, baudot košo rudens krāsu paleti

Rudenī daba laistās visdažādākajās krāsās, tāpēc nepalaid garām šo burvīgo mirkli un dodies dabā, lai smeltos iedvesmu ikdienas darbiem. Ainavu baudīšanu aizraujošāku padarīs līdzi paņemts fotoaparāts, ar kuru varēsi iemūžināt gan kokus, gan līdzi paņemtos draugus, ģimeni vai ko citu sev tīkamu. Pastaigas laikā iemūžinātie kadri varētu kalpot, kā lielisks datora ekrāna fona attēls, kas par piedzīvoto atgādinās un iedvesmos vēl ilgu laiku.

Pagarini velo braukšanas sezonu, dodoties rudenīgā izbraucienā

Cerams, ka vēl neesi paspējis ieziemot savu velosipēdu, taču ja tā, tad teju katrā pilsētā darbojas velosipēdu noma, kurā, par visai demokrātiskām cenām, iespējams iznomāt riteni, lai doties aizraujošā izbraucienā pa rudenīgajām ielām. Braukšana ar velosipēdu, ne vien palīdzēs vairot organisma aizsargspējas un rūpēties par veselību rudens periodā, bet arī sniegs patīkamu enerģijas devu un prieku par brauciena laikā redzēto. Braucot ar riteni apkārtne izskatās pavisam citādāk, kā ejot ar kājām, turklāt kustību radītais prieks un matos jūtamais vējš spēj radīt veselīgu atkarību un vēlmi braucienu atkārtot.

Grāb lapas un izkusties esot dabā

Lapu grābšana ir sava veida sportiskā aktivitāte, kas palīdz saglabāt ķermeņa tonusu, vienlaicīgi paveicot kādu noderīgu darbu. Tiem, kas dzīvo privātmājā, vai citu iemeslu dēļ, ar lapu grābšanu nodarbojas visai bieži, šāda aktivitāte varētu asociēties ar smagu un apnicīgu nodarbi, lai gan rūpīgāk ieskatoties, var saredzēt tajā savu šarmu, taču dzīvokļos dzīvojošajiem, lapu grābšana, var kļūt par aizraujošu rudens piedzīvojumu. Ja nav sava pagalma un grābekļa, piesakies par brīvprātīgo uz lapu grābšanu kādā dzīvnieku patversmē, kurā tavu iniciatīvu novērtēs un, papildus rudens aktivitātei, būsi veicis patiesi labu darbu.

Laiks piknikam

Maltīte svaigā gaisā vienmēr šķiet gardāka, tāpēc izvēloties piemērotu apģērbu, dodies pusdienot pie jūras, ezera vai tuvējā parkā. Lai uzlabotu apetīti, piknikā iekļauj kādu fizisku aktivitāti vai garāku pastaigu, kas noteikti rosinās ēstgribu vienlaikus rūpējoties par veselību rudens periodā.

Dodies rudenīgā piedzīvojumā

Ja vēlies asākām izjūtas, uzaicini draugus uz kopīgu piedzīvojumu svaigā gaisā. Latvijā tiek piedāvātas dažādas aizraujošas aktivitātes, kurās iespējams piedalīties gan pa vienam, gan arī draugu kompānijās, kā piemērus varētu minēt, peintbola spēļu parkus, gaisa trases kokos, nobraucienus ar rodeļiem un vēl daudzas citas aktivitātes.

Ja jutīsies labi iekšēji, tad tā arī izskatīsies. Un atceries parūpēties par savu ādu, jo īpaši aukstajā periodā:

http://aptiekas.apotheka.lv/ka-parupeties-par-adas-veselibu-rudeni/