5 nozīmīgākās sastāvdaļas, būvējot datoru spēlēm

 

videokartesMūsdienās datorspēļu piedāvājums ir milzīgs, un katrs var atrast ko savām vēlmēm un interesēm piemērotu. Diemžēl, ne vienmēr Tavs esošais dators spēj nodrošināt tādu pieredzi, kādu Tu vēlies, taču nebēdā, jo pastāv iespēja uzbūvēt savu datoru spēlēm, izvēloties katru no sastāvdaļām atsevišķi. Turpinājumā pastāstīsim par piecām svarīgākajām spēļu datoru komponentēm, kuras Tev būtu jāzina.

  1. CPU jeb centrālais procesors.

CPU (Central Processor Unit) ir svarīgākā datora sastāvdaļa, kas atbild par tā darbības funkcijām un efektivitāti. Šis salīdzinoši nelielais datora čips uzglabā informāciju sinhronizētā veidā, un tajā atrodas miljardiem mikroskopisku pārvadītāju, kas mūsdienās nodrošina neticami lielu ātrumu un funkcionalitāti. Procesors jāiegādājas, izvēloties jaunāko tā paaudzi ar maksimālo gigahercu (Ghz) apjomu. Pasaulē labākie CPU ražotāji ir AMD un Intel, un katrs no tiem piedāvā daudz dažādu modeļu.

  1. GPU jeb videokarte.

GPU (Graphics Processing Unit) ir videokartes apzīmējums, un tā atbild par jebkura attēla kvalitāti, kuru redzam datora ekrānā (iegādāties var interneta veikalā). Tāpēc, ja vēlies uzbūvēt datoru spēlēm, noteikti vajadzēs pirkt labu videokarti, jo bieži vien iebūvētie modeļi nespēj nodrošināt tādu spēļu pieredzi un veiktspēju, kāda vajadzīga, īpaši augsta līmeņa spēlēm ar kvalitatīvu grafiku.

  1. Mātesplate.

Šī ir nākamā nozīmīgākā datora komponente, uz kuras tiek integrēta videokarte jeb GRP, kā arī operatīvā atmiņa jeb RAM. Būvējot datoru spēlēm, vēlams dot priekšroku tādai mātesplatei, kas pieļauj virstaktēšanu. Mūsdienās kvalitatīvu mātesplati var iegādāties arī par pāris simtiem eiro, atliek tikai izvēlēties sev nepieciešamos parametrus.

  1. RAM jeb operatīvā atmiņa.

RAM (Random Access Memory) spēlē nozīmīgu lomu ātrā un efektīvā informācijas apstrādē, proti, jo lielāks būs RAM apjoms, jo labāku spēļu pieredzi varēsi izbaudīt, tai skaitā, bez problēmām būs iespējams palaist arī prasīgākās spēles. Meklē tādu operatīvo atmiņu, kuras apjoms ir vismaz 8 GB.

  1. CPU jeb procesora dzesētājs.

Ir vairāki iemesli, kādēļ nepieciešams uzstādīt dzesētāju, bet tas nepieciešams galvenokārt tādēļ, lai samazinātu spēļu datora temperatūru tā lietošanas laikā, kā arī uzlabotu ierīces veiktspēju.