kontaktlecas

5 padomi lēcu lietotājām: Kā pareizi uzklāt kosmētiku?

Kontaktlēcas ir pilnīgi drošas, ja vien tiek atbilstoši uzglabātas un koptas, kā arī līdz ar derīguma termiņa beigām laikus nomainītas pret jaunu pāri. Lietojot dekoratīvo kosmētiku, lēcu īpašnieces nereti pieļauj kļūdas, kā rezultātā var rasties dažādas traumas, infekcijas un citas veselības problēmas. Kas jāņem vērā, lai kosmētika ar lēcām sadzīvotu un tavas acis būtu drošībā?

Vispirms lēcas un tikai tad kosmētika!

Uzklājot pūderi, acu ēnas vai citu dekoratīvo kosmētiku, gaisā neizbēgami nonāk mikroskopiskas kosmētikas daļiņas, kas pavisam viegli var iekļūt tavās acīs. Ja uzreiz pēc tam ievietosi acīs lēcas, radīsies berze un kairinājums, kas var grauzt un radīt apsārtumu. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, iesākumā ievieto acīs kontaktlēcas un tikai pēc tam lieto kosmētiku. Tomēr ņem vērā, ka dažādi matu kopšanas līdzekļi, piemēram, matu laka, un smaržas būtu jālieto pirms tam – šiem skaistumkopšanas līdzekļiem nonākot uz lēcas virsmas, acs tāpat tiks kairināta un var asarot.

Uzklāj skropstu tušu pareizi!

Skropstu tušas uzklāšana nereti ir vesels izaicinājums. Skropstām jābūt garām un izliektām, taču tās nedrīkst saķept, radot nevīžīgu iespaidu. Ar lēcām šis uzdevums ir vēl grūtāks. Arī tuša jāizmanto tikai pēc tam, kad lēcas jau ievietotas, taču jāņem vērā arī tas, ka tušu vajadzētu klāt tikai uz skropstu galiem, neļaujot tai nonākt uz saknēm. Pretējā gadījumā sīki tušas gabaliņi var viegli pakļūt zem lēcas un saskrāpēt acs radzeni. Īpaša uzmanība jāpievērš tušas sastāvam. Pat tad, ja iepriekš neesi novērojusi alerģiskas reakcijas, acis, kurās ievietotas lēcas, uz kairinošām vielām var reaģēt citādāk nekā parasti. Tāpat tušu nedrīkst izmantot ilgāk nekā atļauts, proti, lieto to aptuveni divus trīs mēnešus pēc iepakojuma atvēršanas. Izmantojot skropstu tušu ilgāk, tā paliek biezāka un konsistencē rodas saķepušas daļiņas, kas var iekļūt acīs.

Pievērs uzmanību kosmētikas derīguma termiņam un lieto tikai savu kosmētiku!

Skropstu tuša nav vienīgais kosmētiskais līdzeklis, kam ir derīguma termiņš. Tāds ir visiem tevis lietotajiem produktiem. Neizmanto kosmētiku ilgāk nekā norādījis ražotājs – pēc tam tajā var viegli vairoties baktērijas, kas spēj veicināt dažādas infekcijas. Tāpat nekad negrēko, aizņemoties kosmētiku no draudzenēm vai aizdodot viņām savus skaistumkopšanas produktus. Līdzekļi spēj absorbēt dažādas baktērijas, ko ir pavisam viegli pārnest no viena lietotāja otram. Atceries, ka otas un aplikatori regulāri jātīra un pēc noteikta laika jāmaina – arī šajā vidē spēj uzglabāties un vairoties acīm un ādai bīstamas baktērijas.

Acu zīmulim vienmēr jābūt noasinātam!

Ja izmanto acu zīmuli, pievērs uzmanību tam, lai katrā lietošanas reizē tas būtu gana ass. Jau pēc dažām izmantošanas reizēm zīmulis nodilst, un tā asās maliņas var noskrāpēt jutīgo aci un plakstiņu.

Sargi jutīgas acis!

Atsevišķos gadījumos acu kosmētika apvienojumā ar lēcām spēj veicināt alerģiskas reakcijas. Tava acs tiek kairināta, var asarot un sāpēt. Ja novēro šādu situāciju, konsultējies ar acu ārstu – iespējams, ka tu nedrīksti lietot noteiktu zīmolu izstrādājumus vai tev nepieciešama īpaša, acīm draudzīga, kosmētika. Jutīgu acu īpašniecēm tāpat izdevīgas lēcas būs tādas, ko var lietot tikai vienu reizi. Tā kā šādas lēcas pirms izņemšanas atrodas sterilā iepakojumā, savukārt pēc izmantošanas tām nav vajadzīga speciāla kopšana, vienreizlietojamās lēcas samazina dažādu alerģiju un infekciju iespēju līdz minimumam.