6 ieteikumi, kā tikt vaļā no parādiem

ātrais kredītsVai Jums šķiet, ka beidzot ir pienācis laiks tikt vaļā no parādiem? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā uzlabot savu finansiālo situāciju!

Nosakiet prioritātes

Lai veiksmīgi atmaksātu visus parādus, tam jākļūst par Jūsu prioritāti. Tas, iespējams, sagādās kādas neērtības, taču reizēm ir vērts paciest īslaicīgu diskomfortu, lai vēlāk baudītu lielāku finansiālo brīvību.

Pārskatiet budžetu

Nākamais svarīgais solis ir pārskatīt savu budžetu. Ja Jums vēl nav budžeta plāna, šis ir īstais laiks to izveidot. Sastādiet to, ņemot vērā savas jaunās prioritātes! Svarīgi izvēlēties praktisku uzskaites sistēmu, kas palīdzēs ērti izsekot naudas plūsmai. Tā var būt speciāli iekārtota klade, Excel tabula vai kāda no mūsdienās pieejamām mobilajām aplikācijām, kas radītas īpaši šim nolūkam.

Samaziniet izdevumus

Lai ātrāk atmaksātu kredītus (vienalga, vai tas būtu hipotekārais kredīts, ātrais kredīts vai kāds cits aizdevums), ieteicams izvērtēt savus naudas tērēšanas paradumus un atrast liekos izdevumus. Ilgāku laika posmu, piemēram, mēnesi, pierakstiet visus savus tēriņus. Tad izdariet secinājumus. Iespējams, atklāsiet, ka dažās kategorijās izdevumus var būtiski samazināt. Visbiežāk tie ir izdevumi par pārtiku un izklaidi. Zinot, kam un cik daudz naudas tiek tērēts, ir vieglāk veikt nepieciešamās korekcijas.

Palieliniet atmaksas summas

Ja Jūsu mērķis ir pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no parādiem, Jums jāpalielina summa, ko tam atvēliet. Ja kredīti ir vairāki, sāciet ar tā atmaksu, kam ir vislielākā procentu likme. Tas nozīmē, ka vienam kredītam palielināt ikmēneša maksājuma summa, savukārt pārejos maksājiet ierastajā apmērā.

Atrodiet papildu peļņas iespējas

Ja šķiet, ka ar budžeta plāna pārskatīšanu un izdevumu samazināšanu nepietiks, iespējams, Jums noderēs ieteikums atrast papildu peļņas iespējas. Tas var būt darbs vakaros vai brīvdienās – noderīgs var būt jebkas, kas Jums ir pa spēkam un papildina Jūsu budžetu.

Pārdodiet lietas, kas Jums vairs nav vajadzīgas

Mums katram mājās ir lietas, ko neizmantojam, piemēram, drēbes, grāmatas, interjera priekšmeti. Lai arī varētu šķist, ka ieguldījums, tās pārdodot, būs niecīgs, tomēr tas būs pozitīvs solis ceļā uz labāku finansiālo situāciju.