6 vienkārši veidi, kā samazināt automašīnas uzturēšanas izmaksas

auto apdrošināšanaLai arī mūsdienās automašīna vairs nav nekāda luksus lieta, tomēr tās uzturēšanas izmaksas mēdz būt visai ievērojamas. Protams, par to finansiālo aspektu jādomā vēl pirms automašīnas iegādes, tomēr ir vairāki veidi, kā izmaksas samazināt tad, kad spēkrats jau ir iegādāts.

Izvēlies lētāku degvielu

Lai arī degvielas cenas mēdz kristies un paaugstināties, tomēr diemžēl tām ir tendence pieaugt. Tādēļ, vēloties ietaupīt, vērts meklēt degvielas uzpildes stacijas, kas nodrošina zemāko cenu. Vērts izmantot arī lojālo klientu priekšrocības un atlaižu kuponu piedāvājumus – nereti tādā veidā var saņemt lielisku atlaidi.

Noderīgs palīgs ikvienam auto vadītājam ir arī mobilās aplikācijas – tās ne tikai parādīs ceļu uz izdevīgāko degvielas iegādes vietu, bet arī sniegs vērtīgus padomus un ļaus aprēķināt personīgo degvielas patēriņu.

Būtiski arī ievērot ekonomiskas automašīnas pamatprincipus, piemēram, izvairīties no sastrēgumiem, automašīnas logus turēt aizvērtus un nepārkrāmēt automašīnu ar lieku bagāžu.

Auto apdrošināšana

Vēl viens lielisks veids, kā samazināt spēkrata uzturēšanas izmaksas, ir izvēlēties izdevīgāko auto apdrošināšanu. Šobrīd izdevīgāko piedāvājumu atrast ir ātri un vienkārši – nav jātērē laiks, dodoties pie vairākiem apdrošinātājiem, jo viss atrodams internetā. Viena no ērtākajām iespējām ir izmantot kādu no salīdzināšanas portāliem, kur ievadot prasītos datus, uzreiz tiks atlasīti piemērotākie varianti. Tomēr, ja vēlies, lai izvēlētā auto apdrošināšana būtu patiešām izdevīga, pirms polises iegādes vērts sazināties ar izvēlēto apdrošināšanas kompāniju personīgi – nereti tādā veidā var saņemt vēl izdevīgāku cenu piedāvājumu. Un tomēr – pirms tver pēc maka vai bankas kartes, lai iegādātos lētāko apdrošināšanas polisi, pirms tam rūpīgi iepazīsties ar visiem nosacījumiem – jēdziens ‘’lēts’’ ne vienmēr ir sinonīms vārdam ‘’izdevīgs’’.

Riepu pārbaude

Ja ir vēlme ieekonomēt, būtisks aspekts ir arī pareizs riepu spiediens – ja tas ir pārāk mazs, degvielas patēriņš var būtiski palielināties. Turklāt, rūpējoties par atbilstošu spiedienu riepās, samazināsies arī citas izmaksas – riepas kalpos ilgāk, tādā veidā samazinot izmaksas, kas saistās ar to iegādi un nomaiņu.  

Izbraukumu apvienošana

Vairāku īsu attālumu veikšana patērē vairāk degvielas, nekā viens garāks  izbrauciens. Tādēļ, ja vēlies ietaupīt, plāno gan savu laiku, gan maršrutu. Ja pēc darba nepieciešams apmeklēt arī veikalu, dari to uzreiz pa ceļam uz mājām.

Ievēro ceļu satiksmes noteikumus

Ja vēlies izvairīties no liekiem izdevumiem, ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Turklāt tas neattiecas tikai uz izvairīšanos no iespējamiem sodiem vai iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumā. Ievērojot braukšanas ātruma ierobežojumus, iespējams ietaupīt arī uz degvielas rēķina.

Izmanto citas alternatīvas

Un visbeidzot – plānojot samazināt auto uzturēšanas izmaksas, noteikti vērts apsvērt arī citas iespējas. Piemēram, uz darbu vai tuvējo veikalu doties ar kājām vai velosipēdu. Tas būs gan ekonomiskāk, gan arī veselīgāk!