77% pusaudžu nevar iedomāties savu dzīvi bez viedtālruņa

Neapšaubāmi, ka viedtālruņi ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu ļoti daudziem cilvēkiem, it īpaši jaunākajai paaudzei. Viedtālruņi tiek izmantoti gan mācībās, gan arī brīvajā laikā. Kā rāda dati, 77% pusaudžu, kas ir vecumā no 14 līdz 16 gadiem, nevar iedomāties savu dzīvi bez mobilā telefona.

Arvien vairāk jauniešu savu brīvo laiku izvēlas pavadīt internetā nevis izmantojot dažādas izklaides iespējas, ko piedāvā citas vietas. Vairāk nekā puse jauniešu atzīst, ka viņiem patīk pavadīt brīvo laiku internetā. Starp TOP aktivitātēm, ko jaunieši dara savā viedtālrunī, protams, ir dažādu spēļu spēlēšana, otrajā vietā atstājot mūzikas klausīšanos. Arvien mazāk jauniešu mūsdienās izvēlas spēlēt parastas spēles interneta spēļu vietā. Noteikti jāpiemin kaut vai šobrīd tik aktuālā Pokemon Go spēle, ko ļoti liela jauniešu daļa spēlē savos viedtālruņos.

Mobilie telefoni ir pamainījuši arī jauniešu komunikācijas prasmes. Apmēram puse jauniešu atzīst, ka labprātāk sazinās ar cilvēkiem sociālajos tīklos nevis komunicē klātienē. Protams, mūsdienu tehnoloģijas ir izmainījušas arī informācijas ieguves avotu veidus. Vecākā paaudze noteikti atceras vēlos vakarus bibliotēkā, lai iegūtu sev nepieciešamu informāciju. Tad mūsdienās ir mainījies informācijas saņemšanas veids – jaunieši izvēlas meklēt informāciju tīmeklī nevis bezsaistes avotos.

Viedtālruņi pavada jauniešus gandrīz visu dienu. Tie tiek izmantoti ne tikai brīvajā laikā, bet bieži vien arī skolā, maltīšu laikā, 86% vecāku pastāstīja, ka uztraucas, ka viņu bērni ņem mobilos telefonus pat gultā.

Kā norāda eksperti, tehnoloģijas nav nekas slikts, bet ir nepieciešams skatīties, kā jaunieši tās izmanto. Protams, ka mobilie telefoni un tīmeklis ļauj mums iegūt informāciju, kā arī sazināties daudz ātrāk. Šādos apstākļos ir ļoti svarīgi domāt arī par bērnu drošību internetā. Vecākiem vajadzētu padomāt par to, kā pasargāt bērnus no dažādām briesmām ar kurām bērni var sastapties tīmeklī. Vecākiem vajadzētu kontrolēt saturu, ko bērns saņem tīmeklī, tādā veidā pasargājot viņus no dažādas nepiemērotas informācijas.

Mobilo telefonu izmantošana ar katru gadu tikai paaugstināsies. Internets un mobilie telefoni ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu ļoti daudzu cilvēku dzīvē, tāpēc ir svarīgi domāt gan par savu drošību, gan arī par veselību. Kā zināms, jaunieši bieži vien pie ekrāna pavada vairākas stundas no vietas, tādā veidā būtiski pasliktinot savu redzi. Vecākiem vajadzētu kontrolēt to, cik ilgi bērni pavada laiku pie dažādiem ekrāniem. Tāpat ar bērniem nepieciešams izrunāt to, ka mobilie telefoni jātur optimālā attālumā no savām acīm, jo tikai tādā veidā ir iespējams pasargāt savu redzi. Viedtālruņi neapšaubāmi atvieglo mūsu ikdienu, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par jauniešu drošību internetā, kā arī par veselības problēmām, ko var izraisīt pārāk regulāra šo ierīču izmantošana.