celojumu apdrosinasana interneta

Āra aktivitātēm piemēroti apavi

Pakāpeniski atkāpjoties sniegam un aukstumam, pilsētas ielās arvien biežāk redzami enerģiski skrējēji un riteņbraucēji. Pavasaris patiesi ir īstais laiks, lai dotos sportot ārpus telpām – kustība un mainīgie iespaidi sniegs vajadzīgo motivāciju, bet svaigais gaiss nodrošinās smadzenes ar papildu skābekli, tādējādi uzlabojot ne tikai sirds un asinsvadu veselību, bet arī sniedzot efektīvākus rezultātus treniņa laikā. Tomēr, lai āra aktivitātes neradītu lieku diskomfortu un pat traumas, ir svarīgi izvēlēties piemērotus un kvalitatīvus apavus.

Būtiskākais priekšnosacījums ir, lai sporta apavi būtu pietiekami ērti – neberztu, nespiestu, nebūtu pārāk lieli vai pārāk mazi. Tiesa, skriešanai ieteicams izvēlēties tādus apavus, kas ir aptuveni par pusi izmēra lielāki nekā ierasts. Tā kā aktīvas slodzes rezultātā, kāja mēdz nedaudz piepampt, pareizā izmēra apavi var radīt nepatīkamas sajūtas.

Kā riteņbraukšanai, tā skriešanai, svarīgi izraudzīties izturīgus apavus. Pretējā gadījumā zole vai kāda cita apavu daļa ātri vien deformēsies, un kājas novietojums aktivitāšu laikā vairs nebūs pareizs. Šādi tiek palielināts dažādu traumu risks, kā arī veicinātas ceļu un locītavu problēmas, tulznu veidošanās un ilgtermiņā pat pēdas deformācija.

Apaviem jābūt pietiekami viegliem, lai neradītu sportistam lieku slodzi, tai pat laikā sniedzot itin visas nepieciešamās funkcijas, lai treniņu padarītu pēc iespējas ērtāku. Būtiski pievērst uzmanību arī tam, no kāda materiāla apavi izgatavoti. Ir svarīgi, lai kājas nesvīstu, taču arī nesaltu aukstākās dienās. Apavi nedrīkst laist cauri ūdeni. Ņemot vērā pavasara mainīgos laikapstākļus, jādod priekšroka tādam materiālam, kas ātri žūst – gadījumā, ja negaidīti nokļūsi lietusgāzē vai dubļainā un mitrā apvidū, šīs nianses neradīs ilgstošas problēmas un neliks pārtraukt treniņu.

Skrējējiem jāielāgo, ka katrai virsmai būtu jāizvēlas atšķirīgi apavi. Proti, nepieciešams izsvērt, pa kādu virsmu plānots pārvietoties – zemes ceļu, asfaltu vai meža takām. Lai gan pa asfaltu ilgi skriet nav ieteicams, arī šeit iespējams izvēlēties tādus apavus, kas pēc iespējas pasargās no kaitējuma – vajadzētu padomāt par papildu amortizāciju un citām īpatnībām. Vislabāko izvēli palīdzēs veikt profesionāls speciālists. Atsevišķos veikalos pieejama speciāla tehnika, kas izvērtēs katra skrējēja individuālo skriešanas stilu un pēdas novietojumu, tādā veidā piemeklējot ikvienam vispiemērotākos apavus.

Nedrīkstētu aizmirst arī par to, ka ar kvalitatīviem apaviem vēl nepietiks. Ja vilksi zeķes, kas paredzētas valkāšanai ikdienā, kāja pastiprināti svīdīs, radot diskomfortu un paaugstinātu infekciju risku.

Kur iegādāties piemērotus apavus?

Sporta apavus nebūtu ieteicams izvēlēties nespecializētā veikalā. Apmeklē sporta preču vai velo veikalu – šeit plašā klāstā atrodami dažādiem mērķiem piemēroti apavi. Skrējējiem būtu jānodrošinās ar vairākiem apaviem, savukārt riteņbraucējiem jāņem vērā, ka velo veikalos pieejami tādi apavi, kas būs piemēroti īsākām vai garākām distancēm, ikdienai vai sacensībām. Ja neesi drošs par to, kādus apavus izvēlēties, vaicā padomu veikala konsultantam.

Ja vēlies ietaupīt laiku apmeklē kādu no sporta vai velo veikaliem internetā. Mājas lapā Bikko.lv atradīsi plašu specializēto apģērbu un aksesuāru klāstu, turklāt piegāde tiek nodrošināta 24 stundu laikā.

Parūpējies par savu veselību un drošību, izvēloties piemērotus apavus!