Atpūta Latgalē un Daugavpilī

Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nav nācies apmeklēt vienu no tālākajām Latgales pilsētām – Daugavpili. Izveidojies arī priekšstats, ka Latgalē un Daugavpilī īsti nemaz nav ko redzēt un darīt. Dalītas jūtas raisa šīs pilsētas multikulturālais un etniskais sajaukums. Tomēr lokālā tūrisma uzplaukums pēdējos gados ir licis no jauna ieraudzīt Latgali, tās savdabību un savādo skaistumu, tajā skaitā arī robežpilsētu Daugavpili.

Piedāvājumi tūristiem

Latgales popularizēšanai un tūristu informēšanai ir izveidotas dažādas mājas lapas par tūrisma iespējam Latgalē. Ceļotāju ērtībai tiek piedāvāti vairāki jau izstrādāti vienas, divu vai trīs dienu maršruti ar ieteicamajām apskates un atpūtas vietām. Var izdrukāt brauciena karti ar atzīmētiem visiem svarīgākajiem objektiem. Maršruta ietvaros tiek ieteiktas arī nakstmājas. Tas atvieglo brauciena plānošanu un samazina iespēju, ka ceļojums varētu nebūt tāds, kā cerēts. Latgale ir bagāta ar ūdeņiem, atpūtas un viesu namiem, amatnieku un zemnieku sētām, kas labprat uzņem ceļotājus. Pazīstami ir talantīgie Latgales podnieki, viņu darinājumus apbrīno un iegādājas tūristi no visas pasaules. Protams, jāmin arī brīnumskaistās un maz pārveidotās dabas ainavas. Latgales apceļošana tiešām dod iespēju ieraudzīt Latviju visā tās krāšņumā un daudzveidībā.

Komfortabla atpūta un kvalitatīvs serviss

Latgale var būt vilinoša arī dažādu ģimenes un svētku pasākumu svinēšanai un organizēšanai, jo ir plašs naktsmītņu un ēdināšanas uzņēmumu klāsts. Piemēram, banketu zālē Daugavpilī var uzņemt pat 200 viesus. Tā atrodas Good Stay Hotels tīkla viesnīcā Dinaburg, kas piedāvā augtas klases servisu un individuālu pieeju katra klienta vajadzībām. Viesnīcai ir arī speciālais piedāvājums. Ja klients rezervē banketu zāli Daugavpils viesnīcā Dinaburg kāzu svinībām, tad jaunlaulāto luksusa numuriņam ir īpaši izdevīga cena. Citu tik ietilpīgu augstākās klases banketu zālei Daugavpilī būtu grūti atrast, tāpēc viesnīca Dinaburg ir ļoti iecienīta lielām kāzu svinībām. Telpas un numuriņi jārezervē tiešām laicīgi, it īpaši, ja kāzas plānotas vasarā. Ja atpūta vai svētki paredzēti ģimenes vai tuvāko draugu lokā, tad laba naktsmītņu izvēle ir kāda no nelielajām viesu mājām pie ezeriem. Tur var netraucēti atpūsties, baudīt dabu, izklaidēties uz ūdens, pamakšķerēt. Par konkrētās naktsmītnes aprīkojumu, komforta līmeni un izklaides iespējām var uzzināt gan internetā, gan piezvanot atpūtas vietas saimniekiem.

Iepazīsti Latviju

Pasaules izzināšana sākas ar savu māju un sētu. Tas nozīmē, ka vispirms krustu šķērsu būtu jāizstaigā un jāizbraukā mūsu krāšņās Latvijas ceļi, un tikai tad jāpošas uz tālam zemēm iepazīt svešas kultūras. Latvijas apceļošanu var veikt ļoti dažādos veidos. Iecienītākie ir ģimenes atpūtas braucieni atvaļinājuma laikā vai tūrisma braucieni ar aģentūru starpniecību. Jaunieši labprāt izvēlas doties ceļā jautrā kompānijā ar mikroautobusu, kurā salikts ēdiens, teltis un guļammaisi. Pēdējā laikā popularitāti gūst tūrisma braucieni ar velosipēdiem. Lai arī kuru no ceļošanas veidiem katrs izvēlētos, svarīgi ir prasmīgi sagatavoties braucienam, lai tajā būtu vieta tikai pozitīvām emocijām. Jāizvēlas drošs, izturīgs un komfortabls transportlīdzeklis, laba kompānija un visērtākais apģērbs, apavi un aprīkojums. Ceļojuma plānošanu gan nevajadzētu uztvert fanātiski, jo galvenais jau ir prieks un pozitīvās emocijas, kas jāgūst no atpūtas. Ja pārak daudz koncentrējamies uz izplānoto kārtību un vēlamies to ievērot minūti minūtē, tad varam kļūt īgni, ja noteik kas neparedzēts. Elastīga attieksme un mierīgs prāts palīdzēs tiešām izbaudīt ceļojumu par Latvijas skaistākajām un līdz šim nezināmajām vietām.