finanšu-problēmas

Ātrie kredīti – kā izvērtēt nosacījumus?

Par ātro kredītu izmantošanu izšķiramies brīžos, kad situācija ir gana saspringta vai negaidīta un nav laika un iespēju to risināt savādāk. Ātrie kredīti dod iespēju ātri saņemt naudas summu, ar kuras palīdzību apmaksāt steidzamas vajadzības vai rēķinus.

Lai arī kādam mērķim klients aizņemtos naudu pie ātro kredītu izsniedzējiem, viņam jāapzinās, ka šim kredītu veidam ir daudz neizdevīgāki līguma nosacījumi kā citiem kredītiem. Parasti procentu likme ir tiešām augsta un kredīts ir jāatmaksā vienā maksājumā jau pēc maksimums 30 dienām. Protams, ir arī izņēmumi, bet vairums ātro kredītu darbojas tieši tā. Tā kā ātro kredītu kompāniju šobrīd Latvijā ir tiešām daudz, ir pavisam normāli, ka cilvēki apjūk plašajā piedāvājumā un bieži vien paļaujas uz reklāmas kampaņu ietekmi vai cilvēku ieteikumiem. Ir vēl kāds veids, kā iegūt objektīvu un neatkarīgu informāciju par ātrās kreditēšanas uzņēmumiem, to piedāvājumu un izdevīgumu.

Kredītu salīdzināšana

Šis neatkarīgais informācijas avots ir ātro kredītu salīdzināšnas rīks internetā. Salīdzini te visus iespējamos Latvijā pieejamos ātros kredītus un uzzini, kuri no tiem ir izdevīgākie tieši tavā situācijā un pēc dažādiem kritērijiem. Salīdzinot kredītus, klientam vajadzētu definēt, kuri rādītāji viņam ir visbūtiskākie. Vai tā ir iespēja pārmaksāt pēc iespējas mazāku naudas summu? Varbūt kādam galvenais ir saņemt aizdevumā pēc iespējas vairāk naudas. Un kāds grib, lai naudu var savā kontā saņemt jau dažu desmitu minūšu laikā.

finanšu-problēmasTas viss ir iespējams, bet ne vienmēr kreditētājs apvieno visus labumus vienā piedāvājumā. Tāpēc jāizlemj, kas ir svarīgākie kritēriji, lai izšķirtos par labāko kreditēšanas piedāvājumu. Salīdzināšanas rīks ļauj atzīmēt jums svarīgākos kritērijus un veikt piedāvājumu sastatīšanu tieši pēc tiem, atklājot, kurus piedāvājumus ir vērts izpētīt tuvāk. Salīdzināšnas rīks dod arī iespēju uzzināt par tādu kreditēšanas piedāvājumu eksistenci, ko nemaz nenojautām, jo ne visi mēdz aktīvi reklamēties populārākajos medijos. Bet tas nenozīmē, ka šo kreditētāju vidū nevarētu būt kāds tiešām labs piedāvājums.

Izsniegšanas kārtība

Ātros kredītus lielākoties var noformēt ar interneta palīdzību, bet ir daži, kas piedāvā arī kredīta pieteikumu ar īsziņas starpniecību.

Tomēr sākotnēji vienalga ir nepieciešams veikt reģistrāciju kreditētāja mājas lapā un pārskaitīt uz kreditētāja kontu reģistrācijas summu, kas parasti ir simboliska (0.01 eiro) un nepieciešama gan personas identifikācijai, gan precīzu bankas datu iegūšanai.

Pēc reģistrācijas veikšanas savā profilā vai ar īsziņas starpniecību pieteikties kredītam var dažu sekunžu laikā un atbildi saņemt jau pēc dažām minūtēm. Pēc pozitīva lēmuma pieņemšanas nauda uzreiz tiek pārskaitīta uz aizņēmēja kontu. Ja reģistrācija ir veikta no konta, kas sakrīt ar aizdevēja kontu, tad nauda var saņemt nekavējoties. Pretējā gadījumā ir jāgaida kamēr notiek starpbanku pārskaitījums. Nākamā kredīta izsniegšana jau ir daudz ātrāka, jo vairs nav jāveic reģistrācija, atliek tikai ar dažiem klikšķiem savā profilā pieteikties vajadzīgajai summai uz vēlamo atmaksas termiņu. Tomēr ātrajam kredītam vajadzētu būt rezerves risinājumam, nevis regulāram ieradumam, jo tas liecina par nepārdomātu finanšu pārvaldību.