Ātrie kredīti bez procentiem – parocīgs īstermiņa risinājums

ātrie kredīti internetāŠobrīd, kad līdz ar ātro kredītu popularitāti, turpina augt arī to piedāvājums, aizdevējiem jādomā jauni veidi, kā piesaistīt klientus. Viens no veidiem, kā to darīt, ir pirmo kredītu izsniegt bez maksas. Tas nozīmē, ka, aizņemoties pirmo reizi, pēc noteiktā termiņa beigām uz aizdevēja bankas kontu jāpārskaita tikai kredīta pamatsumma. Piemēram, ja esi aizņēmies 100 eiro, tad tieši tik pēc trīsdesmit dienām arī būs jāatdod.

Kādēļ šāds piedāvājums pastāv?

Kredīts bez procentiem – skan labi. Taču nereti rodas jautājums – kāds no tā labums kredītdevējam? Protams, aizdevējs no tā negūst nekādu peļņu – protams, ar nosacījumu, ka aizdevums tiek atmaksāts laikā. Ja atmaksas termiņš tiek kavēts, bezprocentu aizdevums uzreiz kļūst par maksas kredītu un tam tiek aprēķināti soda procenti.

Galvenais motīvs, kādēļ bezprocentu aizdevums tiek izsniegts – kredītdevējs cer, ka kļūsi par tā lojālo klientu un vajadzības gadījumā aizņemsies atkārtoti.  Kredītņēmējam, savukārt, tā ir iespēja iepazīties ar aizdevēja darbību un nepārmaksāt ne centa.

Kā izvēlēties piemērotāko bezprocentu kredītu?

Ņemot vērā, ka pirmais aizdevums bez komisijas maksas ir vairāku kredītdevēju piedāvājumā, izvēloties piemērotāko uzmanību vajadzētu vērst arī uz citiem faktoriem, piemēram:

  • Pieejamo summu. Pie dažādiem aizdevējiem pieejamas atšķirīgas summas. Jārēķinās arī, ka pirmajā aizņemšanās reizē maksimālā summa parasti ir mazāka, nekā aizņemoties atkārtoti;
  • Procentu likmi. Lai arī tas var nebūt aktuāli pirmajā reizē, šis ir faktors, ko nevajadzētu laist garām. Sevišķi, ja pie konkrētā aizdevēja plāno aizņemties atkārtoti;
  • Aizdevuma izsniegšanas ātrumu. Lai arī kredītdevēji sola pārskaitījumu veikt dažu minūšu laikā, ņem vērā, ka, pirmkārt, aizdevuma pieteikums tiek izskatīts tikai kredītdevēja darba laikā, otrkārt – naudas pārskaitījuma ātrums atkarīgs no banku darbības;
  • Vecuma ierobežojumu un citiem aizņemšanās nosacījumiem. Ikviens aizdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros aizdevums tiek izsniegts. Jāņem arī vērā, ka izskatot pieteikumu, uzmanība tiek pievērsta arī tādiem faktoriem kā personas ienākumi un kredītvēsture;
  • Papildu iespējām. Pirms lem par labu kādam no aizdevumiem, noteikti pārliecinies, kādas papildu iespējas tas sniedz. Piemēram, kādas ir iespējas vajadzības gadījumā pagarināt atmaksas termiņu, un vai tiek piedāvātas lojalitātes programmas ar īpašiem piedāvājumiem pastāvīgajiem klientiem.

Kā aizņemties atbildīgi?

Ātrie kredīti bez komisijas maksas var šķist vilinoša iespēja – tie ne tikai ļauj nepārmaksāt, bet ir arī diezgan vienkārši noformējami un tiek izsniegti bez ķīlas un galvojuma. Tomēr jāpatur prātā, ka to noformēšana  ir atbildīgs lēmums. Tādēļ pirms piesakies:

  • Pārliecinies, ka tas patiešām vajadzīgs;
  • Izvērtē savu maksātspēju – aizņemies tikai tad, ja esi drošs, ka spēsi to atmaksāt tuvāko trīsdesmit dienu laikā.

Aizņemies atbildīgi!