Audiogrāmatas: Kas tās ir?

patēriņa kredītsTehnoloģijas attīstās un mums tiek piedāvāti arvien jauni, ērtāki un mūsdienīgāki risinājumi. Kā vienu no tiem var minēt audiogrāmatas, kas ir grāmatu audiālie ieraksti. Un nu grāmatas varam ne tikai lasīt, bet arī klausīties.

Lai arī pašas audio grāmatas nav nekāds jaunums, jo tās pazīstamas jau kopš 1930.gadiem, jaunākās tehnoloģijas visu padarījušas vienkāršāku un ērtāku, jo tagad grāmatas iespējams klausīties visiem pieejamās ierīcēs, piemēram, mp3 atskaņotājā, viedtālrunī, mūzikas centrā, automašīnā, datorā, televizorā. Turklāt vairs nav nepieciešams domāt par formātiem, jo ierakstus iespējams iegādāties un lejupielādēt populārākajos audio formātos, kas ir mp3, wma un aac.

Arī audiogrāmatu piedāvājums kļūst arvien plašāks un pieejamāks dažādās valstīs, tostarp Latvijā.

Grāmatas iespējams iegādāties gan ar viedtālruņu aplikāciju palīdzību, gan dažādās mājaslapās. Turklāt pieejamas gan maksas, gan arī bezmaksas grāmatas, kas nozīmē, ka ikviens nu var tās atļauties.

Iemesli, kādēļ klausīties audio grāmatas:

  • Kā zināms, tad ir, piemēram, vizuāļi, kuri labāk uztvert vizuālu informāciju, un ir arī audiāļi, kuri veiksmīgāk uztver dzirdēto informāciju. Ja esi viens no audiāļiem, tad audio grāmatas ir labākā izvēle. Un vari ne tikai klausīties piedzīvojumu stāstos, bet šādā veidā arī mācīties.
  • Audio grāmatas sniedz lielisku iespēju ikvienam iegūt jaunas zināšanas un nostiprināt jau esošās. Turklāt tas ir lielisks veids, kā mācīties valodu, piemēram, gadījumā, ja Tev ir vidējas valodas līmenis. Vari iegādāties gan grāmatu fiziskā veidā, gan audio formātā un vienlaicīgi mācīties ne tikai vārdu rakstību un teikumu uzbūvi, bet arī izrunu.
  • Audio grāmatas ir arī lielisks veids, kā relaksēties, jo klausīties vari arī ar acīm ciet.
  • Bez šaubām audio grāmatas ir arī ērtība, jo Tev pietiks arī tikai ar telefonu vai, piemēram, mp3 atskaņotāju un austiņām. Tev nevajag nēsāt līdz smagu grāmatu, kura turklāt arī aizņem vietu somā.
  • Vēl svarīgi – klausīties vari ne tikai mazajās ierīcēs, piemēram, telefonā, bet arī datorā, televizorā un pat mašīnā. Starp citu, šajā vietnē iespējams pieteikties aizdevumam, ja tas patiešām nepieciešams, ja vēlies iegādāties, piemēram, jaunu portatīvo datoru vai atskaņotāju, kurā klausīties jaunākās audio grāmatas.
  • Vēl viena šādu grāmatu priekšrocība ir tā, ka Tu pats vari noteikt tempu, kādā uzņemt informāciju, proti, Tu vari paātrināt un palēnināt lasīšanas ātrumu.
  • Šādas grāmatas sniedz arī laika ietaupījumu, jo klausīties vari arī paralēli darot citas lietas, piemēram, braucot ar velosipēdu, skrienot, tīrot māju vai gatavojot ēst. Tik ilgi, kamēr vari koncentrēties uz dzirdēto materiālu, ietaupīsi laiku un mācīsies vienlaicīgi.
  • Gluži kā laba mūzika, arī labas audio grāmatas spēj pacelt garastāvokli, motivēt un sniegt enerģiju. 
  • Ir cilvēki, kuri dažas grāmatas, piemēram, biogrāfiju, labāk klausās, nekā lasa. Ja arī Tu esi viens no šādiem cilvēkiem, tad uz priekšu!