Autovadītājam, kuram nepieciešams nēsāt brilles – 4 reizes lielāka iespēja iekļūt ceļa satiksmes negadījumā

octaIk dienas medijos tiek ziņots par dažādiem ceļu satiksmes negadījumiem. To cēloņi ir dažādi – šoferu neuzmanība, slikti laika apstākļi, alkohola reibums, neuzmanīga braukšana utt. Taču vēl viens iemesls, kurš ne vienmēr tiek pietiekami bieži pieminēts, ir autovadītāja veselības stāvoklis. Un ar to tiek domātas ne tikai akūtas problēmas, piemēram, pēkšņa sirdslēkme, bet arī tādas kaites, kuras šoferi paši labi apzinās, taču turpina braukt pie stūres. Kā zināms, cilvēkam ir vairākas maņas, un viena no tām – redze, ir ļoti svarīga, lai būtu iespējams vadīt mašīnu. Ir pietiekami daudz tādu personu, kuras, ne tikai lasot un rakstot, bet arī, braucot ar automašīnu, lieto brilles. Ir vairākas lietas, kuras derētu atcerēties šoferīšiem ar redzes problēmām.

Pirmkārt, visiem autovadītājiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, veselības stāvokļa utt., ir jāiegādājas OCTA apdrošināšana. To sauc arī par obligāto apdrošināšanu, jo polises nepieciešamību nosaka likums. Protams, pilnvērtīgai drošības sajūtai ieteicams nopirkt arī KASKO polisi, kura pasargās tās īpašnieku no dažādām izmaksām, kas saistītas ar automašīnu.

Iegādājies jau tagad: http://www.compensa.lv/privatpersonam/octa/

Ko autovadītājiem vajadzētu zināt par savu redzi?

Redzes korekcijas veikšanas iemesli ir dažādi, tostarp tie var būt saistīti arī ar spēju vadīt automašīnu. Ja cilvēks laicīgi nedodas pie ārsta un neveic redzes uzlabošanu, viņš agrāk vai vēlāk var sākt apdraudēt citus satiksmes dalībniekus. Turklāt veiktie pētījumi ir pierādījuši, ka tie šoferi, kuriem ir problēmas ar redzi, ātrāk nogurst un arī kļūst neuzmanīgi. Īpaša piesardzība jāievēro vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo viņiem biežāk tiek novērota redzes pasliktināšanās.

Nopietnu redzes problēmu gadījumā, personas autovadītāja tiesībās tiek atzīmēts, ka auto vadīt atļauts tikai tādā gadījumā, ja tiek lietotas brilles. Ja šis nosacījums netiek ievērots, policija par to var piemērot sodu. Tomēr šajā gadījumā briļļu nēsāšana ir nepieciešama nevis tādēļ, ka par pretēju rīcību var tikt sodīts, bet gan tāpēc, ka, mainoties apgaismojumam, šoferim jāspēj tam pielāgoties, lai neizraisītu avāriju. Reaģēšanas spēja ir tiešā veidā saistīta ar cilvēka maņām, tādēļ redzes nozīme, braucot pie stūres, ir vēl jo svarīgāka.

Kādas brilles jāizvēlas autovadītājiem?

Lai noteiktu, kādas brilles jums nepieciešamas, lai vadītu auto, jums nepieciešams konsultēties ar speciālistu. Parasti tiek ieteikts izvēlēties polarizētas briļļu lēcas, kuras samazina traucējošas gaismas iedarbību un saules gaismas atstarošanos no mitras brauktuves.

Izvairieties no pārāk tumšām briļļu lēcām

Saulesbrilles ir aksesuārs, kurš papildina jūsu tēlu, taču cilvēkiem ar pasliktinātu redzi tās ir jāizvēlas īpaši uzmanīgi. Nevajadzētu iegādāties brilles ar pārāk tumšām lēcām, jo tās apgrūtina redzamību uz ceļa.