Bezmaksas augstākā izglītība ārzemēs

izglītība ārzemēsJau mācoties vidusskolā, es biju pārliecināta, ka augstāko izglītību vēlos iegūt ārpus mūsu valsts robežām. Mēs dzīvojam laikā, kad veiksmīga karjera ir cieši saistīta ne tikai ar profesionālajām prasmēm un iemaņām, bet arī svešvalodu zināšanām, iegūtās izglītības kvalitāti un starptautisku pieredzi. Turklāt es vēlējos ceļot, iegūt diplomu, kas augstu kotētos visā pasaulē, un paplašināt redzesloku, iepazīstot citu zemju kultūras un ieražas.

Manu izvēli noteica arī tas, ka joma, ko vēlējos studēt, nav iekļauta mūsu valsts izglītības programmās. Savukārt ārzemēs šādas iespējas ir. Pietam atsevišķās universitātēs iegūtais zinātniskais grāds paver virkni jaunu iespēju – augstskolu beidzējiem ir iespēja tikties ar potenciālajiem darba devējiem, iepazīties ar jomas profesionāļiem un nodibināt vērtīgus kontaktus, kas nodrošinās iespējas nākotnē. Īsāk sakot, mans lēmums bija rūpīgi pārdomāts un par savu izvēli biju droša.

Vienīgais, par ko nebiju pārliecināta, bija ieceres īstenošanas praktiskā puse. Lai gan mana angļu valoda bija augstā līmenī, bažījos, ka netikšu galā ar nepieciešamo dokumentāciju vai palaidīšu garām kādu būtisku sīkumu jau iestāšanās procesā. Turklāt man nebija ne mazākās nojausmas, ar ko sākt. Augstskolu piedāvājums ir gana plašs un komplicēts – kā atrast izdevīgāko izglītību ārzemēs, kā nodrošināt sevi ar stipendiju un dzīvesvietu? Man trūka nozīmīgas informācijas, bet neviens no maniem draugiem vai paziņām ar šādu pieredzi nebija saskāries, tāpēc ar padomu palīdzēt nevarēja.

Kāda no manām skolotājām ieteica vērsties kompānijā Ergo. Tas ir uzņēmums, kas darbojas jau gandrīz 25 gadus, palīdzot topošajiem studentiem izvēlēties piemērotu augstskolu ārzemēs. Augstā profesionalitāte un plašā pieredze nodrošinājusi Ergo kvalitatīvu sadarbības partneru tīklu visā pasaulē. Izglītību iespējams iegūt tādās valstīs kā ASV, Austrālija, Kanāda, Dānija, Šveice un citās. Arī internetā atrodamās atsauksmes mani mudināja domāt, ka sadarbība ar Ergo būtu tieši tas, kas man nepieciešams, lai sasniegtu savus mērķus.

Jāatzīst, ka es nekļūdījos. Kopā ar Ergo aģentu mēs izpētījām plašo bakalaura studiju piedāvājumu, un viņš mani informēja, ka, piemēram, Dānijā mācības augstskolā ir bez maksas. Lai pieteiktos kādā no studiju programmām, man bija nepieciešams aizpildīt īpašu testu, kas apliecinātu manas angļu valodas zināšanas. To bija iespējams paveikt turpat uz vietas, Ergo birojā. Profesionāli un laipni darbinieki man palīdzēja tikt galā arī ar visu pārējo nepieciešamo dokumentāciju. Viņi parūpējās par to, lai visi dokumenti tiktu iesniegti laikus, un pacietīgi atbildēja uz visiem maniem jautājumiem, kas bija radušies sagatavošanās procesā.

Vēl vairāk – Ergo man palīdzēja ne tikai iestāties augstskolā, bet arī noorganizēt lidmašīnu, atrast piemērotu dzīvesvietu un parūpēties par apdrošināšanu. Esmu pārliecināta, ka bez Ergo es nebūtu tik veiksmīgi spērusi šo soli pretī saviem nākotnes mērķiem.