Cik lēta var būt „lēta auto noma”?

leta auto nomaKo īsti nozīmē „lēta auto noma”? Meklējot lētu auto nomu mēs tomēr meklējam arī konkrētu kvalitāti, izskatu un galu galā arī garantijas, ja automašīnai kaut kas atgadās. It īpaši, ja ir plānots uz ilgāku laika periodu izīrēt auto, ir svarīgi saprast, ka ir daudz un dažādi automašīnu veidi, kuriem atšķirās gan nepieciešamais degvielas tips, gan arī nepieciešamais daudzums.

Piemēram, auto, kuru ir iespējams darbināt ar gāzi, tiek uzskatīts par ekonomisku auto, jo gāzes cena ir daudz izdevīgāka par jebkuru citu degvielas veidu.  Arī automašīnas degvielas patēriņš.  Piemēram, pilnpiedziņas auto ir vieni no izdevīgākajiem auto veidiem. Savā ziņā tie var šķist sīkumi, taču izmantojot auto ilgākā periodā šādas atšķirības izvēloties automašīnu var palīdzēt ieekonomēt krietnu summu.

Jārēķinās arī ar to, jo uz ilgāku laika periodu cilvēks ir ieinteresēts nomāt automašīnu, jo izdevīgāka cena būs par konkrēto laika periodu. Ja cilvēku interesē autonoma uz dienu vai divām, automašīnu nomas cena būs nedaudz augstāka, taču īsās nomas periodos tas nav tik būtiski atlasīt visekonomiskākās automašīnas, jo šādā periodā ieekonomēt par dienas auto maksu var sanākt izdevīgāk, nekā aprēķināt ne pašas izdevīgākās degvielas maksu uz šo laika periodu.

Nomājot auto ir jārēķinās ar ne tikai paša auto īres maksu, bet arī citām izmaksām. Pirmkārt, ja klientam pašam nav iespēja nokļūt pēc auto,  nomas kopānijām ir atseviška maksa par auto nogādi klientam izdevīgā vietā.  Vidēji tie ir 10-15 eiro, taču kompānija piesaistot vairāk klientus var piešķirt īpašu cenu populārākajiem reģioniem kā, piemēram, lidosta,  Rīgas centrs u.c. Īrējot  auto teju pie katras autonomas kompānijas ir jārēķinās ar drošības naudas maksu, kura tiks atgriezta automašīnas nodošanas brīdī vai ar pārskaitījumu, atkarībā no īres līguma nosacījumiem, ja auto tiks nodots tādā pašā stāvoklī, kā saņemšanas brīdī. Arī degvielas un/vai gāzes iegāde pārsvarā visās autonomas kompānijās ir jāiegādājas pašam, kas, protams, ir vēl papildu izdevumi, ar kuriem ir jārēķinās. Reti, bet tomēr, ja automašīnai kaut kas atgadās pašu vainas dēļ, arī tas būs izmaksas, kuras pašam būs jāsedz.

Meklējot lētu auto nomu ir jāpievērš uzmanība vairākām lietām, lai patiešām atrastu drošu un izdevīgu autonomu.  Svarīga ir ne tikai pati cena par konkrēto nomas laika periodu, bet  arī, cik daudz degvielas tā patērē, kāda veida degvielu ir iespējams izmantot.. Arī auto nogādāšanas un saņemšanas maksa..  Šie visi faktori veido īsto auto nomas cenu, kura beigu beigās var neizrādīties tik izdevīga, ja nepievērš uzmanību visām detaļām. Tādēļ dažkārt ir izdevīgi piemaksāt dažus eiro par augstākas un izdevīgākas klases paša auto nomas maksu, nekā maksāt daudz vairāk par dārgu degvielas veidu.