Dažādi trauku mazgājamo mašīnu dizaini – kā izvēlēties?

trauku mazgājamās mašīnasNeatkarīgi no tā, vai izvēlies brīvo stāvošo, vai iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu, lielākā daļa modeļu jāpieslēdz tieši pie aukstā ūdens krāna, tādēļ svarīgi padomāt par to, lai tehniku novietotu pēc iespējas tuvāk izlietnei.

Tā kā mūsdienās veikalos un internetā ir ļoti daudz trauku mašīnu modeļu, no kuriem izvēlēties, vispirms izpētes loku vajadzētu sašaurināt, vadoties pēc izmēra, kāds Tev nepieciešams. To ietekmēs gan ikdienā mazgājamo trauku skaits, gan arī tas, cik daudz vietas ir virtuvē. Ir pieejamas daudzveidīgas trauku mazgājamās mašīnas ikviena vajadzībām.

Pilna izmēra

Šādā trauku mašīnā parasti var ievietot 120 līdz 150 sastāvdaļas, šķīvjus, pannas, katlus un citus piederumus jeb 12 trauku komplektus, taču iespējams iegādāties arī tādus modeļus, kuros ietilpst pat 15 komplekti. Tik ietilpīga tehnika noderēs lielāk ģimenēm, restorāniem, kafejnīcām un citām vietām, kur regulāri jāmazgā daudz trauku. Vidējais standarta izmērs šādai trauku mašīnai ir 85 x 60 x 60 cm.

Šaurā jeb Slimline

Šo trauku mazgājamo mašīnu izmērs parasti ir 85 x 45 x 60, un tajās iespējams ievietot vidēji 90 līdz 100 sastāvdaļas. Ar šādu modeli pietiek pārim vai nelielai ģimenei, kā arī gadījumos, kad virtuvē ir maz vietas.

Kompaktā/uz galda novietojamā

Ar to pilnībā pietiek pārim vai vienai personai, kā arī, piemēram, lietošanai vasarnīcā. Atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem, kurus novieto zem virtuves virsmas, blakus plītīm, skapīšiem un citām virtuves iekārtas daļām, šo trauku mašīnu liek uz virtuves virsmas vai galda. Tās izmēri ir aptuveni 55 x 55 x 50, kas ir nedaudz vairāk par lielu mikroviļņu krāsni.

Iebūvējamā

Šeit trauku mazgājamās mašīnas izceļas ar to, ka tās viegli iespējams iebūvēt virtuves iekārtā, un tās nemaz nebūs pamanāmas, jo priekšpusē tiks stiprināts durvju panelis, kas saskan ar kopējo mēbeļu komplektu. Panelis parasti jāiegādājas atsevišķi. Ārpusē nebūs redzama neviena tehnikas sastāvdaļa. Kontroles panelis šādos modeļos parasti ir trauku mašīnas durvju augšējā daļā/iekšpusē. To standarta izmērs ir vidēji 82 x 60 x 55 cm, taču var atšķirties.

Daļēji iebūvējamā

Princips tāds pats kā iepriekš aprakstītajiem modeļiem, taču atšķirība ir tā, ka kontroles panelis ir redzams ārpusē.