Fotogrāfēt ar viedtālruni vai spoguļkameru?

aizdevumi kameraiJa runa ir par augstvērtīgu fotogrāfiju uzņemšanu, priekšroka viennozīmīgi tiek dota spoguļkamerai. Tomēr ar mūsdienīgu viedtālruni arī var uzņemt līdzīgas kvalitātes fotogrāfijas. Vai tas nozīmē, ka no spoguļkamerām vajadzētu pilnībā atvadīties? 

Ņemot vērā, ka arī spoguļkameru izgatavošanā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, debates par to, kurš no risinājumiem ir lietderīgāks, vēl arvien turpinās. 

Viedtālruņa kameras priekšrocības

Pieejamība 

Viedtālrunis ir viegli pieejama ierīce. Mūsdienās viedtālruņu ir vairāk nekā cilvēku pasaulē. Tas nozīmē, ka lielākajai daļai no mums ir pieejams vairāk nekā viens viedtālrunis. Tādejādi nekas nevar konkurēt ar viedtālruni, ja ņemam vērā ierīces pieejamību.

 Šo faktoru nevar attiecināt uz spoguļkamerām. Jā, spoguļkameras mūsdienās ir gan profesionālu fotogrāfu, gan amatieru īpašumā, tomēr tās nav tik izplatītas kā viedtālruņi. 

Ērta pārnēsāšana 

Ja Jūs dodaties ikdienišķā piknikā vai pat uz randiņu, vai Jūs labprātāk ņemtu līdzi savu spoguļkameru vai arī Jums patiktu, ka kabatā ir viedtālrunis? Gandrīz visi no mums samierināsies ar pēdējo variantu. Kāpēc tas tā ir? Iemesls ir tas, ka viedtālruņi ir viegli un ērti pārnēsājami, salīdzinot ar lielgabarīta spoguļkamerām.

Iespēja apmainīties ar informāciju 

Informācijas apmaiņa ar draugiem un mīļajiem sociālajos saziņas līdzekļos ir vienkārša, ja Jums ir viedtālrunis.

Jūs varat ātri sociālajos saziņas līdzekļos pārsūtīt savus fotoattēlus un videoklipus, kas uzņemti, izmantojot viedtālruņa kameru. 

Mūsdienīgākās spoguļkameras  arī ar izcilām savienojuma iespējām, piemēram, WiFi, NFC un Bluetooth, kas ļauj dalīties ar informāciju. Tomēr Jums ir nepieciešama arī saderīga mobilā lietotne, lai koplietotu savus attēlus un fotoattēlus sociālajos medijos. Alternatīvi, Jums tā ir jāsavieno ar klēpjdatoru, planšetdatoru vai personālo datoru.

Vecākām spoguļkamerām šī iespēja nav pieejama. Jums vajadzēs izveidot savienojumu, izmantojot kabeļus.

Izmaksu faktors 

Jāatzīst, ka  augstas kvalitātes viedtālruņi ir dārgi. Tomēr augstākās kvalitātes spoguļkamera maksā vairāk. Neatkarīgi no tā, kādu risinājumu izvēlaties, tā iegādei var būt aktuāls aizdevums. Vairāk informācijas  par tā priekšrocībām varat iegūt aizdevēju interneta vietnēs, piemēram, šeit

Spoguļkameru priekšrocības 

Apskatot tikai viedtālruņu kameru priekšrocības, radīsies priekšstats, ka viedtālruņi ir labāki nekā spoguļkameras.

Tomēr pirms izdarīt secinājumus, vērts iepazīties arī ar spoguļkameru izmantošanas priekšrocībām. 

Attēla kvalitāte 

Salīdziniet ar viedtālruni uzņemtā attēla  kvalitāti ar spoguļkameras kvalitāti.

Ikviens sacīs, ka  spoguļkameras nodrošina lielāku diapazonu, salīdzinot ar viedtālruņiem.

Turklāt fotokamera sniedz Jums iespēju pielāgot iestatījumus, lai nodrošinātu izcilus attēlus. 

Funkcionalitāte

Spoguļkamerām ir tādas iespējas kā maināmi objektīvi. Tādējādi lietotājiem ir iespēja mainīt objektīvus atbilstoši viņu prasībām. Viedtālruņos tas nav iespējams, jo tiem ir iebūvēti objektīvi, tādējādi ierobežojot to funkcionalitāti.

Skata leņķis

Fiksētā fokusa attāluma dēļ viedtālruņu kamerām ir ierobežots skata leņķis. Šī funkcija ierobežo fotografēšanas kvalitāti.

Spoguļkameras objektīvam ir daudzpusīgs skata leņķis. Šobrīd nopērkamas kameras ar 360 grādu leņķi. 

Akumulatora darbības laiks 

Fotokameras tiek aprīkotas ar jaudīgām baterijām, dažas no tām spēj darboties vairākas dienas. Viedtālruņa akumulatori nav tik jaudīgi. 

Ietilpība 

Viedtālruņiem ir vairākas lietojumprogrammas, no kurām viena ir viedtālruņa kamera. Tādējādi viedtālruņa atmiņai ir jāaptver visas lietojumprogrammas.

Tāpēc drīz vien atmiņā var pietrūkt atmiņas. Spoguļkamerās attēlu  glabāšanai izmanto SD kartes. Šīs SD kartes var uzglabāt lielu datu daudzumu.

Kas ir labāks – spoguļkamera vai viedtālrunis? Kā redzams, katram no risinājumiem ir savas priekšrocības, tādēļ izvēle atkarīga no katra individuālajām prasībām.