Granulu katls

granulu katlsStraujiem soļiem tuvojas rudens, un jau piedzīvojam pirmo vēsumu – pēdējais laiks padomāt par savu apkures sistēmu! Parunāsim par granulu katlu kā apkures sistēmas siltuma avotu. Viena no granulu katla priekšrocībām ir tā, ka tas ir lēts veids, kā nodrošināt automātisku apkuri.  Palūkosimies sīkāk, kādas tad iespējas nodrošina granulu katla elektroniskā siltuma regulēšanas sistēma.

Granulu katls var gan uzturēt konstantu  temperatūru šķidrumam, kuru tu izmanto apkures sistēmā, gan arī regulēt šķidruma temperatūru sistēmā, balstoties uz temperatūru telpās. Ja vēlēsies izmantot otro, gudrāko opciju, tad granulu katls būs jāsavieno ar termostatu. Mūsdienīgs, efektīvs granulu katls savienojumā ar iekštelpu termostatu nodrošina efektivitāti lielāku par 90%.  Piedevām, izvēlnes šādiem granulu katliem tagad ir saprotamas ikvienam –tās nav ļoti sarežģītas un tagad vairumam granulu katlu izvēlnes pieejamas mūsu pašu, latviešu, valodā!

Ļoti noderīga granulu katla regulēšanas iespēja ir attālinātā regulēšana, izmantojot interneta pieslēgumu. Šāda granulu katla vadība paver lielas iespējas – iedomājies, cik bieži atstāj apkures katlu darbojamies laikā, kad neesi telpās tikai tādēļ, ka nevēlies atgriezties un drebināties, kamēr atkal iedarbini apkuri. Ar šādu attālināto granulu katla vadību vari uzstādīt kādu konkrētu laiku, kad apkures katlam būtu atkal jāieslēdzas, vai arī jāpalielina temperatūra. Ja aizkavējies ārpus mājas ilgāk, vari bez bēdu izmainīt sākotnējos uzstādījumus un neuztraukties, ka apkures katls darbosies velti un lieki tērēs līdzekļus! Piedevām, granulu katla attālinātajai vadībai nav nepieciešams pat dators – to var ērti darīt, izmantojot mobilā telefona aplikāciju.

Granulu katls ir efektīvs, videi draudzīgs , mūsdienīgs siltuma avots apkures sistēmām. Gudrā attālinātā vadība un automātiskā temperatūras kontrole krietni ietaupīs līdzekļus. Piedevām, granulu katls ir lētākais no šobrīd pieejamajiem veidiem, kā iegūt automātisku, neatkarīgu apkures sistēmu, kas pati kontrolē apkures daudzumu un temperatūru telpās.