Kritēriji portatīvā datora iegādei!

Portatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, ērti pārnēsājami datori, kas ir kā alternatīva gabarītu ziņā lielajiem stacionārajiem galda datoriem. Par spīti savam mazajam ekrāna izmēram, kas vidēji ir 15.6 “, portatīvais dators pilda visas pamata galda datora funkcijas un šobrīd pieejamie modeļi pieejami pat ar lielāku veiktspēju nekā tā ir vidusmēra klases stacionārajam datoram. Pārnēsājamību nodrošina arī iebūvētā baterija, kas 100% uzlādēta spēj turēt pat vairākas stundas bez pievienošanas elektrībai.

Iesācēju un profesionāļu portatīvie datori

Mūsdienās portatīvā iegāde (http://www.asusshop.lv/asus-ultrabook-datori/) var būt daudz sarežģītāka, nekā varētu likties. Tas ir tāpēc, ka datoru tirgū tiek piedāvāti tik daudzu ražotāju portatīvie, sākot no vienkāršiem, ikdienai paredzētiem, līdz FullHD, augstas veiktspējas modeļiem. Lai atvieglotu portatīvā izvēli, tie ir iedalīti dažādos tipos, piem., mācībām, izklaidei, darbam – tādējādi varam orientēties pēc tā, kam portatīvais dators vairāk domāts. Vēl mūsdienās tiek piedāvāti arī neticami plāni un viegli portatīvie, kas tiek saukti par Ultrabook, vai arī portatīvie ar skārienjūtīgo ekrānu.

Portatīvā iegādē nozīmīgu lomu spēlē:

*Datora displejs – biežāk sastopamais portatīvā datora ekrāna izmērs ir 15.6 collas, bet plaši pieejami arī daudz mazāki vai pretēji, lielāki modeļi. Tieši ekrāna izmērs nosaka to, cik apjomīgs būs portatīvais un cik ērti to varēs pārnēsāt, kas ir it īpaši būtiski, piem., ceļojot. Tikmēr tie, kas lielākoties lieto portatīvo kā mājas datoru, bez problēmām var izvēlēties palielu, tātad arī ne tik vieglu modeli.

*Atmiņa – kapacitāte. Rādītāji, kas jāņem vērā – operatīvā un cietā diska (HDD) ietilpība. Parasti, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tad nebūs problēmu ar failu glabāšanu. Bet, ja nopērkat portatīvo, piem., ar 500 GB un izrādās, ka atmiņas nepietiek, vienmēr var pievienot portatīvajam ārējo cieto disku.

*Procesors – lai portatīvais darbotos pēc iespējas ātrāk un “gludāk”, darbojoties pat ar lielām un sarežģītas grafikas programmām, vajadzīgs pietiekami jaudīgs procesors. Vairumam datorlietotāju pietiekami labs būs portatīvais, piem., ar Intel Pentium procesoru, tikmēr multimediju vajadzībām labāk meklēt Intel Core i3 vai uz augšu.

Šie kritēriji ir tikai daži no visiem, kas svarīgi portatīvā izvēlē. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jāievāc padziļināta informācija par konkrēto modeli vai jākonsultējas ar speciālistu, lai piemeklētu tieši Jūsu vēlmēm labāko modeli.