Iegādājoties kontaktlēcas pirmoreiz

Ir cilvēki, kuriem patiešām piestāv brilles. Tās tik dabiskai iederas šo ļaužu sejās, ka, šķiet, jau ir kļuvušas par daļu no viņu vaibstiem un vairums apkārtējo nespēj viņus iedomāties bez brillēm. Lielākā daļa cilvēku ar brillēm izskatās eleganti un nopietni, taču ir arī tādi cilvēki kā es – uzliekot brilles, mēs izskatāmies pavisam nedaudz muļķīgi un neveikli. Aptuveni tāpat kā slikti pieguļošā apģērbā vai kurpes, kas ir vienu izmēru par lielu. Iespējams, ka tās ir tikai manas iedomas, taču brilles, ko man nācies nēsāt kopš trešās klases, man nekad nav patikušas.

Šī iemesla dēļ mans lēmums par kontaktlēcu iegādi bija likumsakarīgs. Atlika tikai izraudzīties piemērotas lēcas.

Vizīte pie optometrista

Pirms kontaktlēcu iegādes ir nepieciešams apmeklēt speciālistu. Lai gan mūsdienās ir pieejamas visdažādāko veidu un modeļu lēcas, kas piemērotas atšķirīgiem redzes traucējumiem, ir daži cilvēki, kuru acis ar lēcām sadzīvot nespēj. Iesākumā nepieciešams pārbaudīt, kā šis svarīgais orgāns uz kontaktlēcu reaģēs. Tāpat tieši profesionālis spēs vislabāk noteikt gan to, kādā stāvoklī ir klienta redze, gan to, kādas lēcas katram ir vispiemērotākās. Visbeidzot ārsts detalizēti paskaidros, kāda kopšana kontaktlēcām vajadzīga, kā arī konsultēs citos svarīgos jautājumos.

Lēcu izvēle

Jāatceras, ka atšķirīgiem kontaktlēcu tipiem ir atšķirīgi kopšanas un nēsāšanas nosacījumi. Balstoties uz vēlmēm un ikdienas ieradumiem, ikkatrs var atrast sev piemērotāko lēcu veidu. Kontaktlēcām ir atšķirīgs nēsāšanas ilgums. Ir lēcas, ko var nēsāt dienas laikā, savukārt naktī tās jāglabā speciālā konteinerā, kas pildīts ar lēcu kopšanas šķidrumu. Tāpat ir kontaktlēcas, ko var nēsāt pat vairākas dienas no vietas. Izdevīgs risinājums tiem, kam lēcas ir nepieciešamas tikai reizi pa reizei, vai tiem, kas bažījās par pareizu lēcu kopšanu, ir vienreizlietojamās kontaktlēcas. Šādas lēcas iespējams ievietot acīs no rīta, savukārt vakarā izmest.

Jāatceras, ka lēcu cenas ir atšķirīgas ne tikai katram ražotājam, bet ir lielā mērā atkarīgas arī no lēcu veida.

Vizītes laikā optometrists man pacietīgi ierādīja, kā kontaktlēcas ievietojamas acīs. Lai gan iesākumā man šis process likās gana sarežģīts un laikietilpīgs, pēc pāris reizēm es to biju pilnīgi apguvusi. Pirmajā mirklī lēcas radīja diskomfortu, taču jau pēc dažām minūtēm manas acis bija ar tām apradušas, un es pat nejutu, ka tajās kaut kas atrastos. Speciālists arī paskaidroja, ka gadījumā, ja kontaktlēcas rada nepatīkamas sajūtas, tās acij nav piemērotas, un to noteikti nevajadzētu „paciest”, bet gan steigšus apmeklēt savu ārstu.

Lēcas – ikdienas sastāvdaļa

Rūpīgi izpētot plašo lēcu piedāvājumu, es izraudzījos lēcas, ko var nēsāt mēnesi, izņemot tās naktīs. Pēc noteiktajām 30 dienām šādas lēcas ir jāmaina pret jaunu komplektu. Tāpat izlēmu, ka drīzumā noteikti izmēģināšu krāsainās kontaktlēcas. Šādas lēcas pieejamas teju visās varavīksnes krāsās, un ar to palīdzību iespējams pilnīgi mainīt savus sejas vaibstus – ar dūmakaini brūnām acīm cilvēks izskatīties gluži citādi nekā ar rudzupuķu zilām. Turklāt arī šādas kontaktlēcas lieliski veic savas funkcijas – proti, koriģē redzi, savukārt lēcu cena nav krasi atšķirīga no parastajām lēcām.

Tāpat noskaidroju arī to, ka pēc tam, kad kontaktlēcas būs kļuvušas par daļu no manas ikdienas, to iegāde lieki neaizņems manu laiku. Interneta vietnē Lensor.eu kontaktlēcas un tām nepieciešamos kopšanas līdzekļus iespējams iegādāties tiešsaistē. Dr.Lensor lēcu cenas ir ļoti demokrātiskas un draudzīgas, un veikala kurjers tās droši piegādā jau pasūtīšanas dienā.