Iegūsti vērtīgas zināšanas par parfimēriju  

parfumexpress.lv smaržas internetā dolce gabbanaPareizā smaržu uzklāšanas vieta?

Populārākās vietas, kur bieži izsmidzina smaržas ir delnas un pie kakla. Vai jūs zināt tam iemeslu? Parasti uzklājot smaržas, kur ir pulss, jo tādēļ smarža būs vieglāk sajūtama. Smaržas uzklāj arī kāju locītavās, pie krūtīm, roku locītavās. Vēl populāri ir gaisā izveidot smaržu mākoni un iziet tam cauri. Lai izveidotu mākoni, pāris reizes izpūšiet smaržas gaisā un nostājaties tajā vietā, kur pūtāt smaržas. Galvenais ir nepārspīlēt ar smaržu daudzumu uz ķermeņa, jo pārāk spēcīgs smaržu aromāts var būt ar negatīvu rezultātu.

Smaržu veidošana.

Eļļu miksēšana ir delikāts process un tam ir nopietni jāpievēršas. Eļļas tiek sajauktas atbilstošās proporcijās, lai tiktu izveidots vēlamais aromāts. Ja nepieciešams aromātu pastiprināt, tiek veidots vēl viens aplis līdz kamēr nepieciešamais stiprums ir iegūts. Ja veidojot smaržas, tiek izmantotas 2 eļļas, tad nepieciešamo eļļas pilienu daudzumu dubulto.

Kāda ir smaržu gaistāmība.

Cits nozīmīgs aspekts smaržu izstrādē ir eļļiņu gaistamība, jeb tas, kādā ātrumā eļļa izgaro. Pilnībā visām smaržu tapšanā iesaistītajām eļļām ir jāsaskan. Ja tā nav, tad nepieciešams kādu no eļļām samainīt. Eļļas iedala virsnots eļļā, vidējās nots eļļā, bāzes eļļā un tamlīdzīgi.

Runā, ka klasika nekad nemirst. Klasika ir nezūdoša vērtība it visur – sākot ar filmām un beidzot ar smaržu pasauli. Klasiskās smaržas ir piemērotas tām dāmām, kas savu izvēli tā īsti nevar vēl  definēt. Kā atpazīstamas klasiskās smaržas var minēt Chanel No.5, ko divdesmitajos gados radīja modes ikona Koko Šanele. Klasisko smaržu buķetē parasti var sastapt tādus aromātus kā sandalkoku, rozi vai jasmīnu. Šādus aromātus var lietot katrā dzīves gadījumā.

Smaržas ziemai.

Aukstumā cilvēkam pietrūkst gan emocionālais, gan fiziskais siltums. Var dažādi iedalīt smaržas – tādas, kuras lieto priekš speciāla pasākuma vai pēc gadalaika. Karstā vasaras dienā cilvēki lieto atsvaidzinošas un svaigas smaržas. Toties aukstajā ziemā cilvēki tiecas pēc tropiskākiem aromātiem. Tāpat arī pašas smaržas maina īpašības pēc gadalaikiem – citas izgaro ātrāk, savukārt citas pat ir pārāk noturīgas. Svaigie un ātri gaistošie aromāti nav vēlami ziemā, jo tie izgaros daudz ātrāk un būs nepieciešamība regulāri atjaunot aromātu uz mūsu ādas, līdz ar to smaržas ātri izlietosies.

Kosmētika internetā – Parfumexpress.lv