Iekārtojam savu vasaras māju dzīvošanai ziemā

apkures katli vasaras mājāTiklīdz saule sāk sildīt un sniega sega pamazām pazūd, pilsētas ļaudis sāk taisīties uz savām vasaras mājām. Ļoti daudziem pilsētā dzīvojošajiem pieder vasarnīcas vai dārziņi ar nelielām dārza mājiņām īpašumā. Pietiekoši daudz ir tādu vasaras mājiņu, kurās varētu dzīvot arī ziemā, jo mājas platība to atļauj.

Šobrīd, kad cenas aug un dzīve pilsētā kļūst arvien dārgāka, daudzi izvēlas pārcelties uz patstāvīgu dzīvi savās vasaras mājās. Tomēr, lai dzīvotu vasaras mājā arī ziemas sezonā, to vajag nedaudz pārveidot.

  1. Siltināšana. Tā kā dārza mājas parasti ir konstruētas tieši dzīvošanai vasarā, tās reti kad ir siltinātas. Ja māja patiešām nav siltināta, jums nāksies par to steidzami padomāt, lai dzīvošana būtu komfortabla.
  2. Apkures katli. Vasaras mājās parasti ir malkas apkure, jo patstāvīga kurināšana vienkārši nav nepieciešama. Pavisam noteikti būs jāierīko apkures katls, lai jums nav jādomā par mājas kurināšanu. Padomājiet vien – vai ziemas spelgonī gribēsies agri no rīta iet uz šķūni pēc malkas, lai iekurtu krāsni? Visdrīzāk ne, it īpaši, ja esat pieraduši dzīvot dzīvoklī. Apkures katls nodrošinās tādu pat komforta līmeni kā dzīvoklī – vienmēr silti radiatori, arī tad, ja visu dienu pavadāt darbā. Vakarā atgriežoties māja vienmēr būs silta.
  3. Kanalizācija un ūdens. Vasaras mājās ūdens padeve mēdz būt sezonāla. Tas nozīmē, ka ūdens vasaras mājām tiek pieslēgts tikai un vienīgi uz vasaras sezonu. Šī problēma būs steidzami jārisina, ja vēlaties dzīvot mājā visu sezonu. Šeit noteikti jākonsultējas ar dārza māju rajona apsaimniekotāju.

Pārcelties no dzīvokļa uz savu vasaras māju sākotnēji noteikti nav lēti. Ir jāveic lērums lielu ieguldījumu, lai sagatavotu māju dzīvošanai. Protams, ilgtermiņā tas var būt labs ieguldījums un ar laiku atmaksājas. It īpaši tad, ja savu dzīvokli nolemjat izīrēt vai pārdot. Finanses jāplāno saprātīgi. Ja saprotat, ja jūsu vasaras māja pavisam noteikti nav piemērota ziemas dzīvošanai, tad, iespējams, nav vērts ieguldīt lielus līdzekļus. Esiet prātīgi pirms veicat izvēli par labu vasaras mājai.