Ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko trimmeri

trimmerisIkvienas mājas īpašnieks vēlas, lai zālājs ap viņa namu izskatītos kopts. Tādēl aktuāli iegādāties piemērotu trimmeri. Taču dažkārt izvēlēties piemērotāko risinājumu nav nemaz tik viegli. Par to, kam pievērst uzmanību, izvēloties trimmeri,  lasi turpinājumā.

Trimmeru veidi

Šobrīd mājas lapā nopērkami dažādi zāles trimmeri, tādēļ svarīgi izvērtēt visus aspektus. Benzīna trimmeri ir jaudīgi, tie piemēroti garākas zāles pļaušanai, lielāku teritoriju apsaimniekošanai. Vēl kāda benzīna trimmera priekšrocība – to var pārnēsāt, kur vien nepieciešams. Benzīna trimmeris ir labs ilgtermiņa ieguldījums, jo tam ir garš darbības mūžs.

Elektriskie trimmeri, savukārt, strādā klusāk un ir ērti lietošanā. Jāpiebilst, tas ir arī viens no ekonomiskākajiem risinājumiem.  Elektriskais trimmeris piemērots nelielu teritoriju sakopšanai, tie ir klusi un ātri. Jāņem gan vērā, ka darbošanos ar šo trimmeri var ietekmēt tā vada garums. Tāpat jāatceras, ka ierīci nedrīkst uzglabāt mitrās vietās, jo tas var negatīvi ietekmēt elektroierīces darbību un drošību.

Akumulatora trimmeri dod iespēju ērti pārvietoties, neuztraucoties, ka vads būs pārāk īss. Arī akumulatora trimmeris ir ātrs un kluss, turklāt ar to bez problēmām piekļūsi grūti aizsniedzamām vietām.

Zāles trimmerus lieliski var izmantot grūti pieejamās vietās, kur stumjamais zāles pļāvējs ir pārāk liels.

Svarīgākie  faktori, kam pievērst uzmanību

Izvēloties trimmeri, vērts pievērst uzmanību vairākiem faktoriem. Piemēram:

  • Kāda veidam. Taisns kāts nodrošinās vieglāku piekļuvi grūti aizsniedzamām vietām; ar izliektu trimmera kātu vieglāk precīzi appļaut puķu dobes; savukārt saliekams kāts nodrošinās ērtāku ierīces pārvadāšanu;
  • Trimmera svaram. Benzīna trimmeri ir smagāki, kā citi. Tādēļ, ja lem par labu šim trimmera veidam, iegādājies arī komplektu ērtākai ierīces turēšanai – siksnas, kas nodrošina, ka ierīces svars tiek sadalīts vienmērīgi;
  • Drošības aspektiem. Svarīgs ir arī drošības aspekts, tādēļ pārliecinies, ka trimmeris atbilst visiem drošības standartiem. Un – lietojot trimmeri, ievēro visus drošības nosacījumus.

Izvēloties trimmeri, jāņem vērā gan tā izmantošanas mērķis, gan arī individuālās prasības.