Īsto braukšanas apmācību medības – Rīgā es iesaku šo autoskolu

Meklējot īsto autoskolu, tev ir vairākas iespējas. Vari pats apmeklēt visu autoskolu mājaslapas, sazināties ar viņiem, uzzināt piedāvājumus, apciemot ēkas un pieņemt lēmumu par to, kura ir labākā autoskola Rīgā. Piekritīsi, tas būs visai ilgi. Ir arī ātrāks variants – palasīt rekomendācijas internetā, izpētīt autoskolas studentu viedokli un vērtējumus. Labā ziņa ir tā, ka tas ir vismaz divas reizes ātrāk un bieži vien divas reizes patiesāk. Piedevām, to vari izdarīt nemaz nepieceļoties no sava mājas dīvāna. 

Internetā cilvēki ir atklāti – neviens neskopojas ne ar kritiku, ne ar labiem vārdiem. Tā kā vērtējumus un viedokļus dažādos forumos var izteikt anonīmi, nav jābaidās no iespējamām sekām apmācībās, ja nu gadījumā sanāk pakritizēt konkrēto mācību iestādi. Īpaši labs atsauksmju avots ir dažādi autobraucēju forumi, kuros pulcējas un ar viedokļiem apmainās kādu noteiktu spēkratu īpašnieki – tieši šajās vietās vari meklēt tādas frāzes kā “Rīgā es iesaku šo autoskolu” un uzmeklēt ne mazums sarunu un kaislīgu diskusiju par to, kura tad ir pati labākā/ lētākā/ draudzīgākā autoskola Rīgā. Pēc tam vēlams izvēlēties sev izdevīgāko, aplūkojot, kur atrodas katras autoskolas filiāles un kas sanāk tuvāk. Tomēr arī tad nevajag par katru cenu pieteikties, ja aizej uz autoskolu un sastopies ar nelaipnu attieksmi vai tavs e-pasts par pieteikšanos paliek neatbildēts dienām ilgi – pastāv liela iespēja, ka sastapsies ar šādu nevērību un neiecietību arī savā mācību laikā!

Vēl viens labs rādītājs autoskolu salīdzināšanai ir CSDD eksāmenu nolikušo studentu reitingi – tos CSDD publicē katru gadu un tajos iespējams gūt labu ieskatu par to, cik labi autoskolas Rīgā un citās Latvijas pilsētās spēj sagatavot topošos autobraucējus gan teorētiskajiem, gan praktiskajiem braukšanas pārbaudījumiem visās kategorijās.

Nevajadzēt domāt, ka vislabākās autoskolas Rīgā atrodas tikai centrā. Bieži vien studenti izvēlas pavadīt vairāk kā stundu, dodoties uz apmācību vietu un vēl pēc tam veltot laiku mācībām tā vietā, lai apmeklētu autoskolu, kas atrodas turpat blakus tajā pašā rajonā. Nereti tas tiek darīts, jo autoskola, kas atrodas tālāk, piedāvā kādu izdevīgu cenu, tomēr šādos gadījumos pie tās vajadzētu pieskaitīt arī paredzamās transporta izmaksas un laiku, kas tiks veltīgi patērēts, pārvietojoties no punkta A uz punktu B. Protams, ja vēlies pirms tiesību saņemšanas kārtīgi izbaudīt sabiedrisko transportu, neviens nevar to liegt, tomēr prātīgāk būtu šo laiku ietaupīt.