Izejvielu nogādāšana pie ražotāja

Nemaz tik daudzi nezina to, ar ko nodarbojas loģistika, savukārt šo vārdu gan ir kaut kur padzirdējuši. Pēc definīcijas tas ir notikumu kopa, kas pēc iespējas ērtākā veidā palīdz precei nonākt no rūpnīcas līdz tās lietotājam. Nav nemaz tik viegli ražot pakalpojumu un pēc tam to nogādāt veikalos, jo ir vajadzīgs analizēt to, kā tas ir jādara vispiemērotāk abām pusēm. Auto kravu pārvadājumi, transportēšanas pakalpojumi, konteineru uzraudzība un transportēšana, noliktavu pakalpojumi un citi tamlīdzīgi pakalpojumi, visi vienmēr ir saistāmi ar loģistiku. Loģiski, ka nevar strādāt bez cilvēkresursiem pat loģistikā un šos cilvēkus sauc par loģistikas speciālistiem, kuri izstrādā piemērotāko veidu, kā prece tiek līdz savam pircējam. Loģistika ir viens no tiem procesiem, ar kuriem mūsdienu ekonomikā, ražotājs nodrošina rezultatīvu konkurētspēju tirgū kā arī veiksmīgi virza sev piederošo biznesu. Loģistika mūsdienās ietver gandrīz visas sfēras un nozares ko spējam iztēloties, ja temats ir par un ap preces ražošanu un ceļu pie patērētāja.

Loģistika, tās novirzieni un lietpratēji.

Lai vienkāršāk būtu saprast to, kas īsti ir loģistika, varam versiju – loģistikas lietpratējam ir jānodrošina tas, lai daudzas svarīgās lietas ir vajadzīgajā vietā pareizajā vietā un laikā, īstajā daudzumā un arīdzan par vislabāko izcenojumu. Tas nozīmē, ka šis eksperts gan par kravas auto, noliktavām, transporta pakalpojumiem gan pa sauszemi, gan pa jūras ceļiem. Loģistikai ir atrodami vairāki darbošanās novirzieni, kas nodrošina visu darbību norisi, tā, lai beigu iznākums ir vērtējams ar plus zīmi:
• Iepirkšanas loģistika – nodrošina visu konkrēto izejvielu nogādāšanu pie ražotāja preces izveidei;
• Ražošanas loģistika – uzrauga visu to, kas saistāms ar preces radīšanu – tehnoloģiskā procesa plānošanu, organizēšanu, koordinē kā arī regulē dažādas darbības, lai tiktu apmierinātas pircēja vajadzības kā arī izpildītu kompānijas plānus;
• Sadales loģistika – virza izstrādāto produkciju līdz pircējam;
• Servisa loģistika – uzrauga pakalpojumus, kas apmierina patērētāja vēlmes pirms kā arī pēc preces iegādes.

Loģistikas nodrošināšana firmām.

Loģiski, ka loģistikas speciālists būs viens no cilvēkiem, kas gādā par visu procesu kustību, savukārt tas ir tikai viens no ķēdes posmiem. Lai veicinātu izdevīgu saražotā nokļūšanu pie pircēja, jāpielieto atsevišķi citi servisi un arī pakalpojumi. Kā , piemēram, ir minama transportēšana kā arī pārvadājumi, pasūtījumu apstrādāšana kā arī to izpilde, uzkrāto preču vai produktu daudzuma pārvalde, kas padara mazākus to skaitu, bet nodrošina arī nepārtrauktu ražošnas norisi, bez tam noliktavas pakalpojumi vienmēr ir būtiska procesa sastāvā. Kā piemēram, kad nepieciešama preču nogādāšana uz Angliju un būs jālieto jūras transporta pakalpojumi, tad loģistikas speciālistam būs jāsameklē visi piemērotie resursi, lai šis process būtu ātrs, lēts, izdevīgs kā arī kvalitatīvs. Savukārt, kravu pārvadājumi mūsu valstī un tuvākajās Eiropas valstīs, parasti tiek nodrošināti izmantojot kravas transportlīdzekli pa zemes ceļiem.

Pastāv dažādi varianti, kā ražotājs spēj veikt visus vajadzīgos loģistikas procesus, lai saražotais izdevīgi sasniegtu savu patērētāju – izmantojot loģistikas uzņēmumus vai arī radot savā ražotnē loģistikas nodaļu. Preču vai produktu transportēšana, piemēram, uz Angliju, būs aktuāla allaž, kā arī kravu pārvadājumi Latvijā un citās Eiropas valstīs.