datortomogrāfija

Kā atklāt slimības laikus?

Mēs visi mūžam gribētu būt veseli un spēcīgi. Bet realitāte ir tāda, ka cilvēki mēdz slimot, savainoties un pakļaut sevi dažādiem veselības riskiem. Katra paša ziņā ir tas, kā attiecamies pret savu veselību, pašsajūtu un darbaspējām ilgtermiņā. Tie ir svarīgi lēmumi par savu dzīvesveidu, kas jāpieņem pēc iespēja agrā vecumā, jo tie ietekmēs dzīves kvalitāti visā tās garumā. Kāds ir uzturs? Vai pietiekami daudz ir kustību svaigā gaisā? Vai ikdienā nav pārmērīgi augsts stresa līmenis? Arī smēķēšana un pārmērīga alkohola lietošana palielina dažādu slimību riskus. Cik savas veselības labā esam gatavi mainīt savu ikdienu? Tas katram jāatbild pašam.

Slimības mēdz būt dažādas. Kāda ierodas ar lielu blīkšķi un nekavējoties aptur mūsu ikdienas gaitas. Tad zinām, ka jāmeklē medicīniskā palīdzība. Bet ir gana daudz tādu saslimšanu, kas var gadiem klusībā dzīvot mūsu organismā un pieņemties pēkā. Tām ir ļoti izplūdis simptomu klāsts, ko ikdienā grūti konstatēt. Tā kā visi esam pieraduši, ka šad tad kaut kas pasāp, ieduras vai ir nogurums kādu brīdi, tad varam brīdinošus simptomus pat neievērot. Laicīga slimību atklāšana, kas saīsina ārstēšanas laiku un palielina iespēju uz pilnīgu izveseļošanos, ir ļoti svarīga. Tāpēc veselības nozarē ir dažādas profilaktiskās programmas, kur ģimenes ārsti cilvēkus, kas nonāk attiecīgā riska grupā jau laikus aicina uz profilaktiskām pārbaudēm, negaidot kādu simptomu parādīšanos.datortomogrāfija

Mūsdienās ir gana daudz efektīvu un smalku diagnostikas metožu, kas ļauj jau agrīnās stadijās konstatēt daudzas saslimšanas. Pirms vairākiem desmitiem gadu tas šķita kas neiespējams. Viena no efektīvajām diagnostikas metodēm ir datortomogrāfija. Tā ir pilnībā nesāpīga rentgenizmeklēšanas metode, kas ir daudz efektīvāka par tradicionālo rentgenu, jo sniedz iespēju iegūt ne tikai vienu attēlu, bet daudzus šķērsgriezuma attēlus, kas ļauj pēc tam konstruēt, modelēt izmeklēto orgānu un gūt detalizētu informāciju par tā stāvokli. Ja datortomogrāfija nozīmēta ar ārsta nosūtījumu, tad to apmaksā valsts, bet jārēķinās, ka ir gana garas rindas uz šo izmeklējumu. Bieži vien pacienti izvēlas izmeklējumu veikt par personīgajiem līdzekļiem. Tā kā tas nav lēts, pacientiem ir svarīgi to saņemt pēc iespējas par zemāku cenu. Datortomogrāfija VCA poliklīnikās ir pieejama par vienām no zemākajām cenām Rīgā, atliek tikai izvēlēties sev ērtāko vietu un pierakstīties uz izmeklējumu.