Kā droši vadīt automašīnu tumsā?

OCTA poliseBraukšana tumsā bez šaubām ir bīstama. Liela daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši tumšajā diennakts laikā. Galvenie iemesli šiem negadījumiem ir pasliktināta redzamība, kā arī apgrūtināta spēja noteikt citu automašīnu pārvietošanās ātrumu un distanci.

Tumšajā diennakts laikā mainās arī ceļu apgaismes ķermeņu izstarotās gaismas spilgtums, dažviet ceļi paliek pavisam tumši. Braucot pa šādiem ceļiem, kā arī iebraucot nepazīstamās zonās, autovadītājiem jāievēro īpaša piesardzība un jāveic noteikti drošības pasākumi.

Turpinājumā sniegsim noderīgus padomus drošības nodrošināšanai braukšanai tumsā. 

  1. Nodrošiniet Jūsu auto logu tīrību. Vienmēr pārliecinieties, lai tie nav aizsvīduši. Šim nolūkam varat lietot speciālus logu pretsvīšanas līdzekļus. Varat apstrādāt arī logu no ārpuses, lietojot līdzekļus redzamības uzlabošanai nevēlamos laika apstākļos. Raugieties, lai auto logu tīrīšanas slotiņas ir darba kārtībā. To viegli varat noteikt sākotnēji vizuāli aplūkojot to stāvokli, kā arī pārbaudot, vai tās spēj notīrīt visu stikla virsmu, neatstājot netīrus laukumus. 
  2. Neapžilbiniet citus auto braucējus. Rūpējieties, lai Jūsu auto lukturi ir pareizi noregulēti un izmantotās lukturu gaismas atbilst standartiem. Tuvojoties pretim braucošai automašīnai, pārslēdziet tālās gaismas uz tuvajām, kā arī braucot nelielā distancē aiz Jums priekšā braucošā auto, pārliecinieties, lai Jūsu auto gaismas neiespīd tās spoguļos. Īpaši parūpēties par Jūsu auto lukturiem var to pulēšana – tā nepieciešama gadījumos, kad ievērojat, ka lukturi zaudējuši gaismas caurlaidību.
  3. Ievērojiet distanci. Distance starp Jūsu un Jums priekšā braucošo automašīnu jāievēro vienmēr, vadoties pēc Ceļu satiksmes noteikumiem. Tomēr braucot tumsā, ņemiet vērā papildu piesardzību un atcerieties, ka nepieciešamības gadījumā var nākties strauji bremzēt. 
  4. Pievērsiet pastiprinātu uzmanību gājējiem, velosipēdistiem un motociklu vadītājiem. Tumšajā diennakts laikā pamanīt gājējus var būt īpaši sarežģīti, it sevišķi, ja tie nelieto atstarojošos elementus. Samaziniet braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās, kurās pastāv lielāka iespējamība gājēju nokļūšanai uz brauktuves. Ņemiet vērā, ka bez autovadītājiem pa brauktuvi pārvietojas arī velosipēdisti un motociklu vadītāji, kuri izmēru ziņā ir mazāki, tāpēc bieži vien grūtāk pamanāmi.

  • Pievērsiet uzmanību ceļa zīmēm un kopējai situācijai uz ceļa. Nezaudējiet uzmanību pat ceļa posmos, pa kuriem pārvietojaties regulāri. Situācija uz ceļa var mainīties jebkurā laikā. To var ietekmēt tādi faktori kā ceļa remontdarbi, sastrēgumi, avārijas un laika apstākļi. 

  1. Apstājieties, lai atpūstos. Ja nakts stundās Jums radusies nepieciešamība veikt garāku distanci, nežēlojiet laiku, lai apstātos un atpūstos. Auto vadīšana nogurdina un paņem enerģiju, tādējādi piestāšana benzīntankā vai kādā citā vietā, lai nedaudz atvilktu elpu, dos jums papildu spēku atkal uzsākt braukšanu.
  2. Parūpējieties par savu veselību un modrību. Braucot tumsā, svarīgi, lai spējat īpaši ātri reaģēt uz dažādām situācijām, kas var gadīties uz ceļa. Ja Jums ir redzes problēmas, neaizmirstiet lietot Jums paredzētās brilles vai kontaktlēcas. Tā kā vakara stundās parādās nogurums, Jūsu enerģijas līmeni var palīdzēt saglabāt krūze kafijas vai kāds cits enerģijas avots, piemēram, tumšā šokolāde. Lai izvairītos no iemigšanas pie stūres, varat ieslēgt radio vai klausīties savu iemīļoto mūziku. Braukšana kompānijā arī var palīdzēt Jums palikt nomodā. 
  3. Apdrošiniet savu transporta līdzekli. Auto apdrošināšana kalpos Jums kā papildus garants gan ikdienā, gan pastiprinātas apraudētības situācijās, piemēram, braukšanai tumsā. OCTA polise ir obligāts priekšnosacījums Jūsu dalībai ceļu satiksmē kā auto vadītājam. Šo polisi varat iegādāties uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem. OCTA kalkulators ir lielisks rīks, ar kura palīdzību varat noteikt sev atbilstošāko OCTA polises piedāvājumu atkarībā no termiņa, uz kādu izvēlēsieties apdrošināšanu veikt un apdrošināšanas sabiedrības. Šobrīd OCTA polises varat iegādāties sadarbībā ar Seesam, Ergo, If u.c.