Kā iekārtot mājas biroju?

biroja mēbelesApkārtējā vide atstāj spēcīgu ietekmi uz mūsu dzīvi – vide īpaši svarīga ir darba vietā. Tādēļ, neatkarīgi no tā – birojs atrodas ārpus mājām vai blakus istabā, tā iekārtojums ir ļoti būtisks. Turpinājumā dažas idejas, kas palīdzēs iekārtot biroju mājās.

Darba zonas iekārtojums

Ideālā gadījumā biroja iekārtošanai vajadzētu atvēlēt atsevišķu istabu. Taču, ja tas nav iespējams, tad šim nolūkam atvēlētā zona maksimāli jāpielāgo darba vajadzībām. Nereti biroja mēbeles (skatīt https://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/biroja_mebeles) un citas darbā vajadzīgās lietas, piemēram, datortehnika, atņem mājoklim omulīgo gaisotni. Kā vienu no risinājumiem var izvēlēties skapīšus ar slēgtām durvīm, kur darba dienas beigās novietot datortehniku un citas lietas, kas atgādina par darbu. Savukārt pašu darba zonu var nodalīt ar kādu aizslietni, tādā veidā nodalot darba lietas no privātās dzīves.

Radoši risinājumi

Ja darbam nav iespējams atvēlēt atsevišķu istabu, taču pārējās telpas ir pietiekami plašas, var meklēt citus – radošus – risinājumus. Piemēram, darba galda novietošanai izmantot vietu zem kāpnēm. Iespējams, šim mērķim galdu un citas mēbeles vajadzēs pasūtīt individuāli, jo standarta izmēri tur neiederēsies, taču tas ir labs risinājums tiem, kuri vēlas iekārtot savu biroju mājās.

Kvalitātei ir nozīme

Būtiska nozīme ir arī mēbeļu izvēlei. Svarīgi, lai tās ir kvalitatīvas. Piemēram, krēslu ieteicams izvēlēties ar regulējamu augstumu. Arī datora monitoram, klaviatūrai un pelei jābūt novietotiem pareizā augstumā. Nozīme ir arī atbilstoša apgaismojuma izvēlei – īpaši, ja darba galds neatrodas pie loga.

Svarīgs aspekts – motivācija

Lai produktīvi strādātu mājās, nepietiek tikai ar pareizi iekārtotu darba zonu – nepieciešams arī izveidot noteiktus paradumus. Strādājot no mājām, sevi disciplinēt ir daudz grūtāk, taču tas nav neiespējami –

  • Svarīgi ir noskaņoties darbam, izvairīties no traucēkļiem – piemēram, ja darba veikšanai nav vajadzīgs internets, to var izslēgt;
  • Būtiska ir arī dienas plānošana – pieraksti svarīgos darbus, tikšanās un citus notikumus, kas saistīti ar darba pienākumiem. Dari visu, lai sekotu plānam;
  • Ja nepieciešams, darba laikā ņem pauzes – izej pastaigā, pagatavo pusdienas.

Strādājot mājās, savu darba vidi vari iekārtot, kā vien vēlies! Tikai jāseko līdzi, lai tā nāktu par labu darba produktivitātei.