Kā iekārtot mājīgu un funkcionālu viesistabu?

dīvāni, stūra dīvāniViesistaba ir telpa komunikācijai. Tā ir vieta, kur pavadām laiku ar ģimeni un draugiem, tādēļ svarīgi, lai viesistaba ir mājīga. Kādas mēbeles vislabāk iederēsies viesistabā? Kā iekārtot telpu, lai tā būtu funkcionāla? Par to raksta turpinājumā!

Mēbeļu izvēle

Garām ir laiki, kad viesistabas tika pārblīvētas ar masīvām sekcijām un citām mēbelēm – šobrīd, kad vairāk modē minimālisms, priekšroka tiek dota plauktiņiem un nelielām vitrīnām, kas bieži vien savienotas ar televizora galdu. Būtiska nozīme ir arī mīkstajām mēbelēm – izvēloties tās, svarīgi ņemt vērā telpas izmērus. Piemēram, ja istaba ir salīdzinoši neliela, lieli, masīvi dīvāni diez vai būs piemērotākā izvēle. Un, lai arī stūra dīvāni interneta veikalā arvien ir populārākā izvēle, kad runa ir par viesistabas iekārtojumu, tomēr tas nebūt nav vienīgais risinājums – tik pat labi istabas interjeru var papildināt ar atpūtas krēsliem un pufiem.

Mēbeļu izvietojums

Domājot par viesistabas iekārtojumu, svarīgi domāt ne tikai par to, kā tas izskatīsies, bet arī – cik funkcionāls tas būs. Visērtāk mēbeles (dīvānus un krēslus) izkārtot U formā – tāds risinājums vislabāk ļaus redzēt vienam otru.

Proporcijas

Simetrija un proporciju ievērošana viesistabas iekārtošanā nāk tikai par labu. Šo principu var īstenot, telpā izvietojot dažas lietas pa pāriem, piemēram, divus atpūtas krēslus, divas stāvlampas, divus svečturus, divas ziedu kompozīcijas u.c.

Īpašs akcents

Viesistabā noder arī kāds īpašs akcents. Piemēram, pie sienas piemontēts televizors ar dekorācijām zem tā, kamīns vai kas cits, kas istabai piešķirs savu, neatkārtojamu stilu. Ja telpa ir pietiekami liela, tajā var būt arī divi akcenti, taču tādā gadījumā tiem vajadzētu savstarpēji saderēt.

Iekārtojot viesistabu, svarīgi ņemt vērā ne tikai telpas platību un savu gaumi, bet arī to, kāds ir pārējais mājokļa iekārtojums.

Kur meklēt iedvesmu?

Mūsdienās, kad par informācijas trūkumu nevar sūdzēties, iedvesmu un idejas viesistabas iekārtojumam var atrast daudzviet – interjera žurnālos, interneta vietnēs, tirdzniecības vietās, tostarp interneta veikalos, kur pieejams daudzveidīgs mēbeļu un interjera priekšmetu klāsts.