Kā iekārtot piemājas mazdārziņu?

dārza mēbelesIestājoties siltam laikam, tā vien gribas svētkus un dažādus notikumus atzīmēt nevis iekštelpās, bet ārā. Un ne vienmēr ir nepieciešams kaut kur braukt, lai būtu pie dabas, jo to ir iespējams izdarīt arī pie mājas. Noteikti esi dzirdējis kaut ko par dārza svētkiem! Tādus var sarīkot ikviens. Protams, viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai dārza svētki izdotos, ir tas, lai tajos cilvēki justos ērti. Tu noteikti nevēlies, lai Tavi ciemiņi sēž uz zāles un lietus laikā slēpjas zem kokiem. Tieši tāpēc ir iespējams izveidot piemājas mazdārziņu. Tajā varēsi gan audzēt dažādus gardumus, gan arī lieliski pavadīt laiku viens vai kopā ar mīļajiem.

Noteikti, ka esi daudz dzirdējis par to, ka nepieciešams rūpīgi pieskaņot dārza mēbeles kopējam dārza interjeram. Protams, tas ir ļoti svarīgi, bet nepieciešams arī saprast to, ka dārza mēbeles nav vienīgā lieta, kura ir nepieciešama dārzā, lai tajā radītu patīkamu atmosfēru. Kā zināms, Latvijā vasaras nemaz tik ļoti nelutina, bieži vien ir lietus, kā arī vakari ir tumšāki, iestājoties rudenim. Šī iemesla dēļ ir vērts padomāt par apgaismojuma uzstādīšanu dārzā. Ir pieejams ļoti daudzveidīgs gaismas ķermeņu piedāvājumu klāsts, tāpēc nepieciešams izvēlēties savam dārzam piemērotāko. Ar gaismas palīdzību ir iespējams vakara stundās dārzu pārvērst līdz nepazīšanai. Piemēram, ir pieejamas dažādas gaismas, kas izceļ kādu konkrētu dārza apgabalu, tādā veidā to padarot par māksliniecisku un estētisku vietu, kur uzņemt ciemiņus arī vakarā.

Savukārt, ja runa ir par lietu, kas bieži vien neļauj pilnvērtīgi baudīt vasaru, tad tam risinājums varētu būt dažādas dārza mēbeles, kā arī lapene. Lapene ne tikai pasargās no lietus, bet tajā arī varēsi ērti rīkot dažādus pasākumus, svinēt dzimšanas dienas, atzīmēt citus nozīmīgus svētkus un justies ļoti patīkami, jo lapenē būs gan kur patverties no lietus, gan arī kur savietot visas nepieciešamās lietas un arī apsēsties. Lapeni vari izvēlēties pēc savas gaumes, jo to klāsts ir ļoti plašs. Romantiķiem noteikti patiks lapene ar stikla grīdas pārklājumu, savukārt tiem, kuriem patīk daba, noteikti patiks lapene, kuras jumtu klāj sūnu pārvalks. Šādas lapenes lieliski izskatīsies jebkurā dārzā.

Lai vēl vairāk padarītu dārziņu gaumīgāku, vari iegādāties dažādus interesantus dizaina priekšmetus, kuri papildinās dārza koptēlu. Piemēram, vari iegādāties kādu no strūklakām, kuras noteikti patiks visiem tiem, kuri ir romantiķi. Pielāgojot šādām strūklakām arī labu apgaismojumu, ir iespējams izveidot patiešām skaistu koptēlu, kas pārsteigs ikvienu. Tāpat vari padomāt arī par gaumīgu celiņu ierīkošanu, piemēram, apberot celiņu ar oļiem, tādā veidā radot ļoti patīkamu dārza atmosfēru.

Viss, protams, ir atkarīgs no tā kāda veida dārzu Tu vēlies ierīkot. Iespējams, ka Tev nemaz nav nepieciešami dažādi smalkumi un pietiek tikai ar plastmasas galdiem un krēsliem pie kuriem kopīgi ieturēt maltīti. Ļoti būtisku lomu spēlē arī pašas mājas izskats. Jo greznāka māja, jo arī greznākām būtu jābūt dārza mēbelēm. Ir nepieciešams piedomāt pie tā, lai kopējais dārza iekārtojums būtu harmonijā gan krāsu, gan arī formas ziņā. Dārza mēbeles ir pieejamas gana plašā cenu amplitūdā, tāpēc Tu noteikti varēsi atrast savai gaumei un arī iespējām piemērotākās mēbeles, kuras lieliski iederēsies Tavā dārzā. Iekārto gaumīgu un patīkamu dārzu, kurā varēsi aicināt gan ciemiņus, gan arī pats nesteidzoties baudīt mirkli tajā!