Kā iekārtot terasi, gaumīgi un ērti?

nojumeJa Tev ir terase, bet vēl neesi paspējis to iekārtot, tad, iespējams, ir pienācis brīdis to izdarīt. Šajā rakstā sniegsim pāris labus un noderīgus padomus, kas ļaus iekārtot gaumīgu un ērtu terasi. Padomi ļaus iekārtot gan pilnīgi jaunu terasi, gan arī papildināt jau esošo terasi. Atjaunotā terasē noteikti būs daudz patīkamāk baudīt nesteidzīgu maltīti, aicināt savus draugus un radus, un jauki pavadīt laiku.

Gadījumā, ja Tev šobrīd vēl nav izbūvēta terase, bet esi pilnīgā gatavībā sākt to izbūvēt, tad noteikti novērtē, cik daudz laika un spēku aizņems piebūves izbūve. Plānošanas procesā noteikti ņem vērā, kā Tu vēlies, lai izskatītos terase. Padomā, vai vēlies terasei izbūvēt arī jumtu. Kad plānošana ir veikta, tad, protams, nepieciešams aprēķināt, cik daudz un kādi materiāli Tev būs nepieciešami, lai izbūvētu savu ieplānoto terasi. Savukārt gadījumā, ja Tev jau ir izbūvēta terase, tad Tu noteikti zini, ka pēc laika tā zaudē savu sākotnējo izskatu. Piemēram, ziemas laikā tās krāsa mazliet pabalē, tāpēc tādā gadījumā vislabāk derēs terases eļļas krāsas, kas ļaus atsvaidzināt terasi. Protams, vari izmantot arī krāsas un pārveidot savu terasi līdz pat nepazīšanai.

Un, protams, lai izveidotu izteiksmīgu un gaumīgu terasi, vari iegādāties dažādas figūras, puķu podus, dekoratīvos gaismekļus, kā arī dažādus augus, kas tikai papildinās terasi un padarīs to vēl skaistāku. Noteikti nebaidies no dažādu krāsu izmantošanas, jo tādā veidā iespējams iegūt pievilcīgu terases skatu. Piemēram, terases sienas Tu vari dekorēt gan ar flīzēm, gan arī ar oļiem, ķieģeļiem vai pat dekoratīvo apmetumu.

Ja terasei nav jumts, tad vari iegādāties nojumes, kas lieliski iederēs šādā terasē. Tāpat padomā arī par dārza mēbeļu iegādi. Šādā terasē lieliski iederēsies gan dārza galdi, gan jau pieminētās nojumes, gan arī šūpuļkrēsli. Tādā veidā ir iespējams terasi padarīt par mājīgu vietu, kur uzturēties ikdienā. Protams, vasaras Latvijā nav ļoti garas, tieši tāpēc, ja vēlies terasi izmantot arī aukstākā laikā, vari padomāt par sildītāju iegādi, kas ļaus pagarināt vasaru un ļauties neatkārtojamiem brīžiem. Tāpat padomā arī par apgaismojuma iegādi, ja vēlies terasē pavadīt vakarus. Iekārtojot terasi ņem vērā, lai krāsas būtu harmonijā cita ar citu. Tas pats attiecas arī uz mēbelēm – iegādājies mēbeles, kas izskatās gaumīgi cita ar citu un ar pārējo iekārtojumu.

Noteikti nebaidies eksperimentēt. Šie ir tikai padomi, kurus Tu vari ņemt un vari arī neņemt vērā. Pats galvenais ir uzdrošināties un radīt sev apkārt vidi, kas būtu patīkama tieši Tev. Izmanto krāsas, kas Tev vislabāk patīk un izveido savu neatkārtojamo terasi!