Kā iekārtot vietu strādāšanai mājās, lai veicinātu produktivitāti?

mēbeles internetāProduktivitāte un darbs no mājām, kur jūties ērti, šķiet divas teju nesavienojamas lietas. Taču, izmantojot pareizo iekārtojumu, apgaismojumu un interjera elementus, mēs varam panākt iespaidīgu rezultātu.

Kādam strādāšana mājās šķiet privilēģija. Taču, ja apkārt ir ģimenes locekļi, rejošs suns, raudošs bērns un ieslēgts televizors, koncentrēšanās līmenis ātri vien noplok.

Arī Latvijā ir pietiekami daudz tādu cilvēku, kuri visu laiku vai neregulāri mēdz strādāt no mājām. Lai sasniegtu labākos rezultātus, vispirms nepieciešams pareizi iekārtot vietu darbam. Turpinājumā lasi labākos padomus, kā to sasniegt.

Izmanto telpaugus

Ir pierādīts, ka zaļie augi mums apkārt ietekmē koncentrēšanās spējas, proti, strādnieki, kuru darba vietās ir telpaugi, ir par 15% produktīvāki, nekā tie, kas strādā telpās bez zaļumiem. Turklāt, protams, augi arī atsvaidzina telpu un kalpo kā skaists dekors, kas uzlabo veselību. Iedvesmai varam ieteikt iegādāties spatifīlu, kas ir līdzīga kallām, zelta scindapsi vai aglonēmu.

Ļauj gaismai ieplūst telpā

Vai zināji, ka vājš apgaismojums liek mums justies nogurušiem, kaitē acīm un pat var radīt galvassāpes? Un tas viss kopā, protams, traucē koncentrēties darbam. Ir veikts pētījums, kurā atklāta pozitīva saikne staro dienasgaismu un produktivitāti, kā arī norādīts, ka dabiskā gaisma uzlabo modrību. Tādēļ centies novietot galdu tuvāk logam, kā arī izmanto labas galda lampas un cita veida apgaismojumu.

Krāsu nozīme

Krāsu psihologi apstiprinājuši, ka istabas krāsas spēj ietekmēt Tavu garastāvokli un koncentrēšanos. Tieši tādēļ izvēlēties īsto sienas, grīdas un mēbeļu krāsu ir tik svarīgi. Zaļa un zila krāsa veicina produktivitāti. Modernam un atsvaidzinošam izskatam vari izvēlēties zilu sienu, kuru kombinēt ar gaišiem un neitrāliem toņiem. Piemēram, tagad viegli iespējams iegādāties vēlamās mēbeles internetā šeit, tieši tādā krāsā, kādā gribi, nestaigājot pa veikaliem. Kombinē un pasūti!

Eksperimentē ar smaržām

Ja rūpīgi pārdomāta krāsu gamma, daži telpaugi un gaiša, jauka telpa nav pietiekami, lai mudinātu Tevi saņemties un strādāt, tad vari paeksperimentēt ar dažādiem aromātiem. Viens japāņu pētījums atklājis, ka citrona ēteriskās eļļas smarža ofisā uzlabojusi darbinieku sniegumu par 54%. Varbūt arī Tev ir vērts pamēģināt?