Kā iekrāt naudu vecumdienām?

pensionarsJa esat atbildīgs cilvēks, kurš domā ne tikai par šodienu, bet arī savu nākotni, tostarp vecumdienām, tad, visticamāk, Jūs interesē, kā iekrāt naudu un kā to sākt darīt jau tagad.

Lielu daļu savas dzīves pavadām strādājot, un ne vienmēr šo laiku izbaudām. Ja vēl jāstrādā ir arī vecumdienās, tad nemaz nevaram sagaidīt to brīdi, kad varēs doties pensijā. Saskaņā ar VSAA datiem, kopš 2014.gada 1.janvāra pensionēšanās vecums Latvijā katru gadu pieaug par trim mēnešiem. Tas nozīmē, ka līdz 2025.gada 1.janvārim pensionēšanās vecums būs jau 65 gadi. Vai Jūs varat iedomāties šādā vecumā vēl strādāt? Kad tad būs pelnītais atpūtas laiks?

Tiesa, ir arī labā ziņa – iespējams doties arī priekšlaicīgā pensijā, kad līdz pensionēšanās vecumam atlikuši divi gadi. Bet ir arī vēl viena iespēja – pārstāt strādāt vēl kādu laiku iepriekš, tikai uz sava rēķina. Ja, Jūsuprāt, šāda iespēja ir visai reāla, tad sākt iekrāt naudu jau tagad ir ļoti prātīga doma. Kā to labāk darīt? Lasiet tālāk vai šeit!

Veidojiet budžetu

Budžeta veidošanas prasmes ir ļoti svarīgas, jo tas nozīmē, ka Jūs spējat kontrolēt savu naudu, protat to arī iekrāt. Ja tomēr šī nav Jūsu stiprākā prasme, tad mainiet to! Ikdienā pierakstiet savus ienākumus un izdevumus un mēneša beigās šo informāciju izanalizējiet! Mēģiniet saprast, kur savu naudu tērējat un kad to darat. Pēc tam centieties atrast aizstājējus un piefiksējiet izdevumus, kuru varēja arī nebūt, ja vien Jūs būtu tos rūpīgāk pārdomājis. Gudrāka iepirkšanās turpmāk var palīdzēt iekrāt naudu.

Nosakiet mērķus

Iespējams, no šī brīža līdz dienai, kad dosieties pensijā, ir vēl daudz laika. Taču Jūs noteikti labi zinat, cik daudz laika prasa naudas iekrāšana salīdzinoši mazam sīkumam, pareizi? Ir skaidrs, ka, lai iekrātu vecumdienām, nepieciešams daudz ilgāks laiks. Protams, nevajadzētu aizmirst par to, ka Jums ir arī jāiekrāj rītdienai un dienai pēc tam, ne 10, 20 vai laikam 30 gadus vēlāk.

Padomājiet par to, kas Jums būtu vajadzīgs, piemēram, pēc 5 gadiem. Varbūt vēlēsieties jaunu automašīnu? Tad nolieciet tam daļu naudas jau tagad.