Kā ietaupīt sarežģītos finansiālos apstākļos

kredītiDzīve ir pārsteigumu pilna un ļauj mums piedzīvot dažādus laikus arī finansiālajā ziņā. Ir brīži, kad līdzekļu pietiek visam, taču ir arī sarežģītākas situācijas, kad gandrīz nepietek līdz nākamai algas dienai, nemaz nerunājot par iekrājumu veidošanu vai lielāku plānu īstenošanu. Ko darīt šādos brīžos? Ja tie ir īslaicīgi sarežģījumi, piemēram, esi uzsācis jaunu biznesu vai iekārtojies jaunā darba vietā, atliek vienkārši pagaidīt, jo, visticamāk, problēma atrisināsies pati no sevis. Taču, ja skaidri paredzama risinājuma nav, jāmeklē jaunas peļņas iespējas vai jāpārvērtē savs budžets un attiecīgi jāveic korekcijas.

Sarežģītas finansiālas situācijas nevar paredzēt – šī iemesla dēļ par iekrājumiem vajadzētu parūpēties jau laicīgi – tad, kad ienākumu līmenis to ļauj. Ja uzkrājums nav ticis veidots, samazinātu ienākumu gadījumā segt visus izdevumus var būt pat ļoti apgrūtinoši, sevišķi, ja labajos laikos noformēti kādi kredīti.

Ierobežoti naudas līdzekļi prasa pieņemt gudrus un saprātīgus lēmumus – tādā veidā iespējams ne vien pielāgoties tā brīža finansiālai situācijai, bet, iespējams, pat atlikt lielāku pirkumu veikšanai vai neparedzētu tēriņu segšanai. Turpinājumā vairāki ieteikumi, kā ierobežotu līdzekļu gadījumā efektīvāk organizēt savu budžetu.

Izvirzi mērķi

Ja Tev ir aktuāli ne vien izdzīvot no algas līdz algai, bet arī kaut ko atlikt vai, piemēram, pēc iespējas ātrāk atmaksāt aizdevumu, pirms saki, ka tas nav iespējams, izvērtē, kādu naudas summu Tu nedēļā šim mērķim varētu novirzīt. Pat, ja tie ir tikai 10 eiro, gada laikā tie būs vairāk kā 500 eiro!

Atrodi veidus, kā sasniegt plānoto

Ir daudz un dažādu veidu, kā ik nedēļu panākt, piemēram, 10 eiro ietaupījumu –

  • Pārskati ar pārtiku saistītos izdevumus. Iepērkoties zemāko cenu veikalos un izmantojot iepriekš sastādītu iepirkumu sarakstu, ietaupījums noteikti būs jūtams. Samazināt šo tēriņus palīdz arī veikala apmeklējuma skaita ierobežošana;
  • Izmanto klientu kartes un īpašos piedāvājumus. Daudzi veikalu tīkli šobrīd piedāvā klientu kartes, kas ļauj iepirkties lētāk vai par pirkumu norēķināties ar sakrātajiem punktiem;
  • Samazini ar transportu saistītos izdevumus. Izvērtē – vai uz tuvāko veikalu patiešām ir jādodas ar automašīnu? Bet varbūt no rīta uz darbu var doties ar kājām, nevis izmantot sabiedrisko transportu? Atceries – kaut tikai neliels ierobežojums šajā ziņā var palīdzēt ietaupīt;
  • Izvērtē telekomunikāciju, televīzijas un interneta pakalpojumu izmaksas. Mobilais telefons un internets ir daļa no mūsu ikdienas, taču, ja izvērtēsi un salīdzināsi vairāku pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, iespējams, varēsi atrast cenu ziņā izdevīgākos risinājumus un tādā veidā ietaupīt.

Bez šaubām, ir vēl arī citi veidi, kā ietaupīt ikdienišķās situācijās. Ja vien būsi pietiekami radošs un apņēmīgs, iespējas noteikti atradīsies.