proktologs

Kā jums var palīdzēt proktologs?

Ārsts proktologs ir viens no tiem speciālistiem, ko cilvēki baidās un pat kaunās apmeklēt, jo tas skar dažādas delikātas problēmas, ko mēdzam nestāstīt pat pašiem tuvākajiem cilvēkiem. Tomēr proktologs tāpat kā jebkurš cits speciālists ir profesionālis, ievēro ārsta ētiku, konfidencialitāti un dara visu, lai atrisinātu savu pacientu veselības problēmas, atbrīvotu viņus no diskomforta un atjaunotu dzīves kvalitāti.

Palīdzība delikātās problēmās

proktologsProktologs ir ārsts, kas nodarbojas ar jautājumiem, kas skar taisnās zarnas veselību, dažādas slimības, izmaiņas un bojājumus. Šāda veida saslimšanu grupā vislielākā izplatība ir hemorīdiem. To sauc arī par modernā laikmeta slimību, jo vairāki faktori, kas to veicina, saistāmi ar mazkustīgu dzīvesveidu, nesabalansētu pārtiku, sēdošu darbu un arī fizioloģijai nepiemērotu apgērbu. Tomēr šie nav vienīgie faktori. Pastāv arī iedzimtības risks. Tāpat riska grupā ir arī grūtnieces un sievietes pēcdzemdību periodā. Hemoroīdi labi padodas ārstēšanai, tāpēc pacientiem nav jābaidās vērsties pie ārsta un pēc iespējas ātri atrisināt šo situāciju, kas sagādā diskomfortu.

Bet proktologs nodarbojas arī ar daudzām citām taisnās zarnas slimībām, kas varbūt nav tik izplatītas, bet pacientiem var nopietni bojāt dzīves kvalitāti. Starp tām ir zarnu polipi, hroniski aizcietējumi un to radītās problēmas, anālās fisūras jeb plīsumi, tūpļa zarnas akūts iekaisums, gāzu un fēču nesaturēšana, proktīti un paraproktīti. Visas šīs problēmas ir delikātas un rada pacientiem vēlmi tās neizpaust un novilcināt to risināšanu. Šāda attieksme var pasliktināt situāciju un radīt vajadzību izmantot sarežģītāku ārstēšanu.

Slimības diagnostika un ārstēšana

Mūsdienās, kad medicīna un tehnoloģijas ir attīstījušas gana tālu, šāda veida saslimšanas tiek ārstētas pacientam iespējami saudzīgi. Precīzas diagnozes noteikšanai tiek izmantotas gan digitālas, gan instrumentālas metodes. Izmeklēšanu atvieglo medikamentu izmantošana, kas ļauj pacientam justies komfortablāk un nejust diskomfortu. Ja vajadzīga papildus izmeklēšana, pacientam veic arī vēdera dobuma ultrasonogrāfiju, videokolonoskopiju, kuras laika pacientam izmanto anestēziju, un arī rektoromanoskopiju. Visas šīs metodes tiek pielietotas atbilstoši pacienta stāvoklim un sūdzībām. Mērķis ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk noteikt diagnozi un izvēlēties ārstēšanas metodi atkarībā no slimības specifikas. Daudzas saslimšanas var ārstēt ar konservatīvām un medikamentozām metodēm, bet tikpat bieži ārsti labāk iesaka operatīvu rīcību un mazinvazīvu ķirurģisku metožu izmantošanu, jo tās efektīvi uzlabo situāciju, pacients pavisam drīz atgūst dzīves kvalitāti.