Kā kopt savu matraci?

matračiKatru nakti Tu guli uz savu matraci, kas Tev sniedz lielisku miegu un veselību. Tīrot māju mēs pat reizēm neaizdomājamies par to, ka putekļi taču nosēžas ne tikai uz grīdas, bet arī mūsu gultā un matracis ir vieta, kur tie ir daudz, ja matracis netiek regulāri kopts. Bet kā kopt matraci?

Pamācība
Vissvarīgākais, nekad nemet ārā matrača ražotāja pamācības, iespējams tur minēts kas tieši būtisks atkarībā uz Tavu matraci. Noteikti izlasi šo instrukciju, lai nekļūdītos tā kopšanā. Iespējams kāda informācija atrodas arī uz matrača etiķetes, kas parasti ir kādā no sāniem.

Pārvalks
Noteikti lieto matrača pārvalku, jo tas nodrošinās matrača tīrību un tā ilgāku kalpošanu. Pārvalku vari ik pa laikam izmazgāt veļas mašīnā, tādejādi pasargāsi sevi no netīrumiem, mitruma un alergēniem.

Grozīšana
Ik pa laikam tiek ieteikts matraci apgriezt, gan gulēšanas virsmas ziņā, gan galvgali samainīt ar kājgali, lai nerastos izgulējumi un matracis ilgāk varētu kalpot.
Retu reizi ieteicams matraci novietot arī vertikālā pozīcijā, lai uzturētu matracim vienmērīgu pildījuma izvietojumu.

Ventilācija
Telpās, kurās atrodas matrači (jaunu iegādāties var interneta veikalā), ir nepieciešama laba ventilācija, lai nerastos mitrums, vai nepatīkams aromāts. Vislabāk būtu, ja katru dienu varētu šajās telpās veikt kārtīgu vēdināšanu, arī ziemā.

Tīrīšana
Vislabāk būtu izvairīties no šķidrajiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tie var sabojāt matrača audumu un izraisīt lieku mitrumu.
Vispiemērotākā matrača tīrīšana būtu, katru reizi, kad maini gultas veļu, izsūkt matraci ar parasto putekļu sūcēju.

Putekļu ērcītes
Ja vēlies tikt vaļā no putekļu ērcītēm, tad vismaz reizi nedēļā matraci jāsūc ar putekļu sūcēju un gultas veļa jāmazgā augstā temperatūrā.
Putekļu ērcītēm nepatīk saule un sals, tādā gadījumā, ja dzīvo privātmājā, tad vasarā vari iznest savu matraci pagozēties saulītē, savukārt ziemā, kailsalā.

Gulta nav batuts
Neļauj bērniem lēkāt pa savu gultu, jo lēkāšana var ļoti ietekmēt matrača iekšējo sastāvu un pat sabojāt to. Tas nav arī droši, jo var tikt sabojāta arī pati gulta.