Kā netikt apmuļķotam, pērkot lietotu auto?

lietota auto iegādeLietotu automašīnu tirdzniecība ir visai iecienīts un finansiāli bieži vien izdevīgs pasākums, ja vien automašīna ir tehniskā kārtībā un pārdevējs tā problēmas necenšas slēpt. 

 

Kā netikt apmuļķotam, pērkot lietotu auto – lasi šī raksta turpinājumā.

 

 

Kas jāievēro, iegādājoties lietotu auto? 

 

Pirms automašīnas iegādes apskatot to fotogrāfijās vai klātienē, ir vairākas pazīmes, kas var likt kļūt uzmanīgam. Auto vēsture un tehniskais stāvoklis var ļoti ietekmēt Tavus nākotnes finansiālos izdevumus par automašīnu, tāpēc zemāk esam uzskatījuši lietas, kuras pirms auto pirkšanas būtu jāpārbauda. 

 

 1. Ja ir iespējams, iegādājies auto DNA, kas finansiāli, protams, ir izdevumi, tomēr šī informācija par automašīnu var sniegt ļoti būtiskus faktus, kas var vai nu iepriecināt, vai gluži pretēji – likt divreiz padomāt, vai tādu auto vēlies pirkt. 
 2. Ja auto ir pirkts no Latvijas dīlera, tad vari noskaidrot automašīnas VIN numuru, kas arī dod pilnu tās servisa vēsturi. Diemžēl automašīnām no ārvalstīm to noskaidrot nav iespējams. 
 3. Esot klātienē, pārbaudi automašīnas riepu stāvokli – sānu malas un protektora dziļumu. Ja nodilums ir vienmērīgs, tad ritošajā daļā nav lielu bojājumu, bet ja nodilums vēršas pret sānu malām vai ir nevienmērīgs, tas var nozīmēt, ka nav taisīta savirze, vai arī ielaistas kādas būtiskas tehniskas problēmas. 
 4. Vienmēr palūdz izbraukt ar automašīnu un ieklausies kā auto skan braucot – vai nav kādi būtiski krakšķi, vai stūre vienmērīgi grozās uz visām pusēm līdz galam. Braucot, stūre nedrīkst arī vibrēt. 
 5. Ātrumkārbas pārnesumiem ir jāpārslēdzas viegli, attiecīgi arī sajūga pedālim ir jāspiežas viegli un stingri. 
 6. Pārbaudi dzinēju – ja redzi tur brūnas nogulsnes – pagriezies un ej prom. Šāda pazīme liecina, ka auto dzinējs ir bojāts un tā dzīvotspēja ir laika jautājums. Jauns motors vai tā remonts izmaksā ļoti lielu naudu, tāpēc diez vai automašīna ir tā vērta, lai viņai veltītu lielāku uzmanību. 
 7. Esot izbraucienā ar potenciālo automašīnu, pievērs uzmanību arī tam, vai no izpūtēja nenāk zili vai melni dūmi – tas var liecināt par dzinēja slodzi un nolietojumu. 
 8. Ārēji automašīnai būtu jābūt arī nomazgātai, lai varētu redzēt skrāpējumus, buktes, kā arī rūsu. Apjomīgāki rūsas caurumi var nozīmēt to, ka automašīnai vajadzētu lielāku aprūpi un iespējams dēļ šiem rūsas caurumiem Tu vari neiziet tehnisko apskati. 
 9. Ja dzinējs ir nomazgāts – pārbaudi to un pievērs lielāku uzmanību. Bieži vien pārdevēji nomazgā dzinēju, lai slēptu eļļas noplūdes pēdas. 
 10. Pārbaudi visas durvis, siksnas, bagāžas nodalījumu. Pārliecinies, ka salonā nekarājas vadi un tie nav aprūsējuši – tas var liecināt par mitruma iekļūšanu salonā. 
 11. Ārējā uzbūvē pievērs uzmanību detaļām, piemēram, vai atstarpes sānos starp moldingiem un virsbūves apdari ir vienādas. Ir pazīmes, kas var liecināt par avārijas sekām un daudzām rūgtām problēmām Tavām priekšdienām. 

 

 

Ikdienas rūpes par auto

Automašīna prasa ikdienas rūpes, lai ilgtermiņā būtu mazāk finansiālu izdevumu. Prioritāri pārliecinies par sava auto tehnisko stāvokli un vienmēr laikus to apdrošini. 

Savu izdevīgāko OCTA apdrošināšanas piedāvājumu meklē šeit – octas.lv mājas lapā