Kā nopirkt piemērotu malkas skaldītāju

malkas skaldītājsMalkas skaldītājs ir dārza tehnika, kas paredzēta malkas šķelšanai dažādos izmēros. Šīs iekārtas palīdzēs paveikt darbu ātri, īpaši lielāku malkas apjomu sašķeļšanai. Sagatavo malku rudens un ziemas sezonai. Apsildi privātmāju vai dzīvokli paša spēkiem!

Tehnikas veidi

Populārākie ir elektriskie un benzīna malkas skaldītāji.

Izvēlies elektrisko, ja Tev gada laikā ir jāsaskalda apmēram 10 m3 koksnes. Elektriskais malkas skaldītājs (noderēs šis instruments no 220.lv) darbojas  klusi, nepiesārņo dabu, kā arī lietošanas izmaksas ir salīdzinoši mazākas. Tas būs piemērots malkai, kuras diametrs ir līdz pat 40 cm. Tā jauda  ir no 1500 līdz pat 3500 W, atkarībā no modeļa.

Benzīna malkas skaldītājs noderēs mājsaimniecībās, kā arī industriālām vajadzībām.  Šāda veida tehnika saskaldīs visa veida malku. Trieciena spēks ir atšķirīgs, bet vidēji tas ir sākot no 11 līdz pat 25 tonnām. Benzīna malkas šķēlēji saskaldīs malku, diametrā līdz 60 cm.

Horizontālie un vertikālie malkas skaldītāji

Neatkarīgi no tā, kāds ir iekārtas motors, šāda veida tehnika iedalās horizontālajos un vertikālajos modeļos.

Horizontālie malkas skaldītāji būs piemērotāki īsākas malkas šķelšanai, ar tiem nevarēs saskaldīt salīdzinoši garāku malku. Šo tehniku vislabāk izmantot mājokļa apsildīšanas vajadzībām rudens un ziemas periodā.  Tā ir mazāka un salīdzinoši lētāka tehnika, tādēļ būs lieliski piemērota mājsaimniecībās. Maksimālais pagales garums, ko  iespējams apstrādāt ir aptuveni 52 cm.

Vertikālais malkas skaldītājs būs piemērots lielākiem darbiem, kur nepieciešams skaldīt pagales, kas garākas par 50 cm. Šāda veida tehnika noderēs cietas un zarainas malkas sašķelšanai. Iekārtu izmērs ir salīdzinoši lielāks un tā tiek izmantota industrāliem mērķiem.

Kā neapjukt plašājā preču klāstā?

Tev ir jāzin malkas apjoms, garums, diametrs un vajadzības. Tas palīdzēs atrast vajadzīgo malkas skaldītāju.

Pievērs uzmanību arī pagales garumam, koksnes diametram un piemērotiem riteņiem, lai iekārtu varētu pārvietot. Būtisks ir skaldītāja izmērs, jauda, kā arī trieciena spēks.

Ieskaties interneta veikala 220.lv piedāvājumā un izmanto preču filtru. Atrodi piemērotāko risinājumu izdevīgi, ātri un jebkurā laikā!