Kā pārdot nevajadzīgās mantas?

padomi kā iekrāt nauduDažkārt, lai iegādātos kādu sev nozīmīgu pirkumu vai īstenotu kādu citu vērienīgāku ieceri, nepieciešama arī lielāka naudas summa. Viens no variantiem ir šo vajadzīgo naudas summu sakrāt.

Padomi, kā iekrāt naudu, mēdz būt visdažādākie. Viens no vienkāršāk īstenojamiem ir nevajadzīgo mantu pārdošana. Turklāt mūsdienās to izdarīt ir diezgan vienkārši – ir ļoti daudz sludinājumu portālu un grupu sociālajos tīklos, ar kuru starpniecību lietas var gan pārdot, gan iegādāties. Tā ir iespēja tikt vaļā no sev nevajadzīgām lietām, iegūstot par to papildu naudas līdzekļus. Kādam citam tā, savukārt, būs iespēja iegādāties sev nepieciešamu lietu par simbolisku cenu.

Ar ko sākt?

Vispirms jau jānoskaidro, kas tieši ir tirgojams. Nākamreiz, kad veic mājokļa tīrīšanu, pārskati sev nevajadzīgās lietas un izvērtē, vai tās gadījumā nenoderētu kādam citam. Pārdodamās lietas jānoliek atsevišķi.

Piedāvājuma publicēšana

Tālāk jau atliek tikai uzņemt fotoattēlus un izveidot aprakstus. Svarīgi minēt arī defektus, ja tādi ir. Tad jāatrod piemērota sociālo tīklu grupa vai sludinājumu portāls un jāpublicē piedāvājums.

Cenas noteikšana

Būtisks solis ir arī cenas noteikšana. Ja zināms, kāda bijusi lietas cena, cik daudz tā lietota, kādā stāvoklī tā ir, tad vēlamo cenu var noteikt, vadoties pēc šīm vadlīnijām. Taču dažkārt noteikt cenu, kas būtu atbilstoša tirgojamai lietai, ir ļoti grūti. Tādos gadījumos sludinājumā var minēt, ka pircējs pats var piedāvāt savu cenu. Tāpat var minēt, ka piedāvāto mantu apmainīsi pret šokolādi, kafiju vai kādu citu simbolisku lietu.

Mantu uzglabāšana

Var gadīties, ka pārdošanā izliktās mantas tiek nopirktas uzreiz, taču var arī būt tā, ka interese nebūs tik liela un būs nedaudz jāuzgaida. Tādēļ vajadzētu izdomāt, kur uzglabāsi mantas, kamēr tām atradīsies pircējs. Lai nerastos situācija, ka lietas tā arī paliek plaukta tālākajā stūrī, nosaki termiņu, līdz kuram gaidīsi – ja līdz tam laikam tās neizdosies pārdot, varēsi izmest vai nodot labdarībai.