Kā pareizi parūpēties par ādas salonu Tavā auto?

OCTA, KASKOĀdas sēdekļi ir kā ķirsīts uz tortes luksusa klases automašīnā, bet bez pienācīgas apkopes tie var kļūt nepievilcīgi. Tā kā āda ir dabīgs materiāls, tā var izbalēt un saplaisāt karstuma un UV staru ietekmē. 

Pareiza ādas salona aprūpe pagarinās ādas mūžu un ļaus Tavai automašīnai izskatīties jaunai ilgāk! 

Dziļā tīrīšana

1. solis: Izsūc

Sāc, izsūcot ar putekļsūcēju visus gružus un netīrumus no auto salona. Ja ir pagājis kāds laiks kops tīrīšanas, Tavi sēdekļi noteikti būs pilni ar nevēlamiem gružiem, un, mēģinot notīrīt sēdekļus, tos neizsūcot, rezultāts būs daudz neefektīvāks.

2. solis: Uzklāj ādas tīrīšanas līdzekli

Izsmidzini izvēlēto ādas tīrītāju uz sēdekļa virsmas un izmanto mīkstu saru suku, lai maigi izberztu visas problemātiskās vietas. Visizplatītākās vietas ir krokas un vietas, kur āda vai mati regulāri nonāk saskarē ar salona ādu.

3. solis: Noslauki

Lai notīrītu lieko mitrumu, izmanto tīru, sausu mikrošķiedras dvieli. Ņem vērā, ka arī pēc šī soļa izpildes, sēdekļi paliks nedaudz mitri, ja vien tiem nav īpaša pārklājuma.

Atkarībā no laikapstākļiem, ļauj sēdekļiem nožūt 1-24 stundas. Vasarā sēdekļi izžūs ievērojami ātrāk nekā ziemā.

Ādas sēdekļu kondicionēšana

4. solis: Pievieno ādas kondicionieri

Lieto vēlamo ādas kondicionieri pietiekami daudz un vienmērīgi. Neļauj tam sakrāties vienā vietā. Labs ādas kondicionieris saglabās ādu mitru, kas novērš plaisāšanu, vienlaikus nodrošinot aizsardzību pret UV stariem, kas, savukārt, saglabās pārklājuma krāsu.

Pēc uzklāšanas ļauj, lai sēdekļi 4-6 stundas absorbē kondicionieri.

5. solis: noslauki tīru

Izmantojot tīru, sausu mikrošķiedras dvieli, noslauki lieko kondicionieri un pēc tam pilnībā nosusini sēdekļus un atzveltnes.

Atvēli laiku kopšanai

Atvēlot dažas minūtes šīs procedūras veikšanai ik pēc 3-6 mēnešiem, tavi sēdekļi kalpos daudz ilgāk un kvalitatīvāk. Vai aizdomājies par to, cik bieži tīri savus sēdekļus? 

Sēdekļi kalpos ilgāk arī, ja automašīna tiks turēta garāžā vai prom no tiešiem saules stariem, kā arī logi tiks pilnībā aizvērti, kad Tu neatrodies automašīnā. Karstās vasaras dienās var būt kārdinājums, braucot atvērt logu un ļaut sev sajust vieglu vēja plūsmu, tomēr, rūpējoties par auto salonu, labāka izvēle būtu – ieslēgt kondicionēšanas iekārtu.

Tomēr tikai pareiza ādas apkope ar speciāliem līdzekļiem var ievērojami paildzināt ādas sēdekļu mūžu.

Tātad lai parūpētos par sava ādas salonu, Tev būs nepieciešamas tikai pāris lietas:

  • Putekļsūcējs
  • Vismaz divi mikrošķiedras dvieļi
  • Ādas tīrīšanas līdzeklis
  • Ādas kondicionieris

Vai zināji, ka ir arī produkti, kas ir divi vienā – gan tīrīšanas līdzeklis, gan kondicionieris? Iegādājies šādu līdzekli un atvieglo savu ikdienas auto kopšanas rituālu. 

Neaizmirsti par auto apdrošināšanu

Rūpējoties par auto, neaizmirsti arī par atbilstošu apdrošināšanas polisi, kas pasargās no liekiem izdevumiem neparedzētās situācijās. 

Uzzini vairāk par OCTA un KASKO piedāvātajām priekšrocībām un gadījumiem, kuros tiks segti Tavi vai negadījumā cietušā zaudējumi.