Kā pārstāt tērēt naudu?

patēriņa kredīts internetāVai kādreiz esat iesācis jaunu gadu vai mēnesi ar vislabākajiem nodomiem tērēt tikai tik, cik nepieciešams, un tad pēc laika sapratis, ka tas tomēr nav izdevies? Tā notiek daudziem. Taču, pirms noformējiet nākamo kredītu un prātojat, kur paliek visa Jūsu nauda, ieskatieties dažos noderīgos padomos!

Ir daudz iemeslu, kādēļ tiek iztērēts vairāk, kā plānots. Piemēram, nav izpratnes par saviem naudas tērēšanas paradumiem vai nav samēroti izdevumi ar ienākumiem.  Lai kāds būtu iemesls, ir laiks pārņemt kontroli pār savām finansēm.

Novērtējiet izdevumus

Pirmais solis ir izvērtēt, kādi ir Jūsu naudas tērēšanas paradumi. To vislabāk izdarīt, ilgāku laika posmu, piemēram, mēnesi, pierakstot visus izdevumus. Tādā veidā gūsiet patiesu priekšstatu par tēriņiem un varēsiet gūt atbildi uz mūžam aktuālo jautājumu: ‘’Kur paliek nauda?’’.

Izvērtējot izdevumus, ņemiet vērā arī psiholoģiskos aspektus. Piemēram, cik daudz naudas iztērējiet tādēļ, ka esat noguruši vai garlaikoti? Izprotot naudas tērēšanas cēloņus, tos būs vieglāk kontrolēt.

Pārstājiet paļauties uz kredītiem

Lai arī, piemēram, patēriņa kredīts, dažkārt var būt noderīgs risinājums, tomēr jāpatur prātā, ka tas paredzēts neplānotu, taču svarīgu tēriņu segšanai. Dažādus aizdevumus internetā noformēt ir salīdzinoši vienkārši – no vienas puses tas ir labi, taču šī pieejamība nereti var būt par iemeslu neapdomīgiem izdevumiem. Tā vietā, lai vienmēr paļautos uz aizdevuma noformēšanu, sāciet veidot uzkrājumu neplānotu izdevumu segšanai vai citu mērķu īstenošanai.

Nosakiet īstermiņa finansiālos mērķus

Dažu ātri sasniedzamu finansiālo mērķu noteikšana ir lielisks veids, kā saglabāt motivāciju. Svarīgi, lai mērķi būtu konkrēti. Piemēram,  par 50 eiro samazināt pārtikas izdevumus vai  10% no ienākumiem novirzīt uzkrājuma veidošanai. Neatkarīgi no tā, kādi ir Jūsu mērķi, svarīgi, lai tie būtu vienkārši un reāli sasniedzami.

Mācieties plānot budžetu

Budžeta plāna neesamība ir viens no iemesliem, kādēļ rodas problēmas ar izdevumu un ienākumu samērošanu. Veltiet laiku tam, lai izveidotu ērti pārskatāmu budžeta plānu, iekļaujot tajā visus ienākumus un paredzamos izdevumus. Atcerieties, ka dažkārt rodas arī neplānoti tēriņi, tādēļ budžeta plānā iekļaujiet arī šādu kategoriju.

Iemācīties pārstāt lieki tērēt naudu ir sarežģīti, taču ne neiespējami. Veltiet laiku, lai pārskatītu savus naudas tērēšanas paradumus, izvirziet mērķus un izveidojiet budžeta plānu, lai mainītu savu finansiālo situāciju nākotnē.