Kā rūpēties par piepūšamo laivu?

gumijas vai koka laivaIkviena makšķernieka sapnis ir kvalitatīva laiva. Tomēr, kad pie tās tikts, rodas jauni jautājumi – kā par to rūpēties? Kur uzglabāt? Kā aizsargāt un tīrīt? Daudzus makšķerniekus interesē atbildes par gumijas laivu kopšanu. Un šis raksts palīdzēs uz tiem atbildēt.

Mūsdienās reti kuram rodas šaubas par to, kura ir labāka – gumijas vai koka laiva, jo teju visi izvēlas pirmo variantu, kas, pirmkārt, ir vieglāk pieejams un, otrkārt, arī drošāks un prasa mazāk rūpju.

Piepūšamās laivas iespējams iegādāties ne tikai specializētajās tirdzniecības vietās, bet arī internetā, turklāt to piedāvājums ir ļoti plašs. Daudzi makšķernieki ir iecienījuši gumijas laivas tieši to daudzveidības un kompaktā izmēra dēļ. Turklāt, ja tā padomā, arī pārvadāšana ir ļoti vienkārša – atliek tikai izlaist laivai gaisu, un to iespējams paņemt līdzi jebkur.

Protams, pirms laivas iegādes ir svarīgi saprast, kāds būs tās lietošanas mērķis. Taču, kas attiecas uz gumijas laivām, to galvenais ienaidnieks ir mitrums un smiltis.

Gumijas laivas un smiltis

Kā parūpēties par piepūšamo laivu, ja laika apstākļi neļauj to uzreiz pēc lietošanas nomazgāt un nožāvēt? Tad tas ir jāizdara, kad esi atgriezies mājās, lieki nekavējoties. Smiltis, aļģu paliekas un citi nosēdumi negatīvi ietekmē laivas apakšdaļu un sānus, tādēļ no tā visa ir jāatbrīvojas. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt – vienkārši nomazgāt laivu pēc tās lietošanas.

Kas jāievēro, mazgājot laivu?

Pirmkārt, nedrīkst izmantot šķīdinātājus vai citas vielas, kas var sabojāt laivas materiālu. Labākā izvēle šim mērķim ir parasts ziepjūdens vai arī ūdens, kam piejaukts trauku mazgājamais līdzeklis/veļas pulveris u.tml.

Kā iepakot laivu?

Lai laiva kalpotu pēc iespējas ilgāk, to ir pareizi jāuzglabā. Pirmkārt, pirms locīšanas un uzglabāšanas, to nepieciešams izžāvēt. To, kā iepakot laivu, kurai izlaists gaiss, parasti iespējams redzēt pievienotajā instrukcijā. Tāpat jāņem vērā, ka laivu nav nepieciešams locīt pārāk cieši, jo tas var deformēt materiālu. Ņem vērā, ka ar laivu kopā vienā kastē vai maisā nevajadzētu likt asus priekšmetus.