Kā uzklāt jumta šindeli? 4 padomi ikvienam

jumta remontsJebkuram remontdarbam ir jātiek veiktam, ievērojot attiecīgus normatīvos aktus un noteiktu kārtību. Ikvienai darbībai ir jābūt veiktai, ievērojot celtniecības normatīvus. Ikvienai darbībai ir jābūt veiktai saskāņā ar projekta precīziem aprēķiniem.

Ikviens remonta darbs, tai skaitā mājas jumta seguma klāšana, jumta remonts, kas ietver jumta šindēļu klāšanu, ir jāveic ļoti rūpīgi, lai neradītu risku drošībai. Jumta šindeļu uzklāšana prasa specifiskas zināšanas un noteiktu kārtību, kā arī vairākus būtiskus priekšnosacījumus, par kuriem lasiet turpmāk.

Pirmkārt, jumta segumam ir jābūt sausam, stabilam, līdzenam un drošam. Visi šie četri apstākļi ir ļoti būtiski, lai veiksmīgi izdotos uzklāt jumta šindeli. Ikvienai darbībai ir jābūt veiktai, ievērojot celtniecības normatīvus. Ikvienai darbībai ir jābūt veiktai saskāņā ar projekta precīziem aprēķiniem.

Otrkārt, ir jānodrošinās pret jumta latojuma mitrumu un termālo ekspansiju. Starp dēļiem ir nepieciešams astāt pietiekamu spraugu. Gadījumā, ja temperatūra nokrīt zemāk par +5 grādi pēc celsija, seguma šindeļi, kā arī citas izejvielas un materiālus pirms montāžas ir nepieciešams novietot siltā un sausā vietā.

Treškārt, par pamatni bitumena šindeļiem var izmantot OSB-3 plāksnes, mitrumizturīgo finieri, kā arī apzāģētus dēļus un rievdēļus. Šo jautājumu būtu nepieciešams apspriest ar speciālistu.

Ceturtkārt, bēniņos ir jānodrošina maksimāla ventilācija, it īpaši bēniņu telpām, to ventilācijai četrslīpju jumta konstrukcijās un paralēlā jumta struktūrās. Ventilācija ir nepieciešama, lai tiktu izvadīts mitrums no siltumizolācijas, jumta konstrukcijām, kā arī lai samazinātu temperatūru konstrukciju iekšienē karstājās vasaras dienās, kā arī, lai samazinātu ledus rašanos uz jumta ziemas periodā. Ja ventilācija netiek nodrošināta, veidojas senītes, pelējumi un iespējama jumta konstrukcijas sagraušana.

Lai neradītu risku mājas iemītnieku, kā arī apkārtējo drošībai, vislabākais risinājums būtu speciālista pieaicināšana, kas palīdzētu jumta šindeļu uzklāšanas procesā. Četri iepriekšminētie padomi ir daļa no visas lielās instrukcijas, kas jāzina, lai varētu veiksmīgi uzklāt jumta šindeli. Drošība ir pirmajā vietā, tādēļ nepārvērtēsim mūsu zināšanas un spējas, uzticēsim mājas jumta seguma klāšanu profesionāļiem, kas savu darbu dara ātri, kvalitatīvi un droši.