Kad ārstnieciskais pedikīrs būtu veicams?

Bieži vien pēdas ir tā ķermeņa daļa, par kuru mēs piemirstam parūpēties. Esam gatavi tērēt kaudzi naudas frizieriem, kosmetologiem un citām skaistumkopšanas procedūrām, bet kā tad ir ar pēdām? Tās visu dienu tiek turētas apavos, visu laiku saņem spiedienu no mūsu ķermeņa un bieži vien tiek tādā veidā traumētas. Lai par tām pienācīgi parūpētos, būtu nepieciešams ārstnieciskais pedikīrs.

Kamēr parastais pedikīrs vairāk koncentrējas uz to, lai vizuāli tiktu sakopti pēdu nagi un pēdas kopumā, tad ārstnieciskais pedikīrs liek uzsvaru uz pēdu veselību un labsajūtu. Tāpat arī to veic speciālisti – podologi, kuri ārstē gan ādu, gan nagus un pēdas kopumā un var arī konsultēt par dažādiem profilaktiskiem jautājumiem. Pati procedūra arī ir atšķirīga no standarta pedikīra, tāpēc par to nedaudz vairāk tiks pastāstīts arī šajā rakstā.

Pati procedūra nav tik briesmīga un neērta kā varbūt izklausās. Tā nav sāpīga, kā arī nesagādā nekāda veida diskomfortu. Kad ārstnieciskais pedikīrs tiek veikts, tas aizņem aptuveni 50 minūtes, kuru laikā pēdas tiek atbrīvotas no atmirušajām šūnām, kas parasti tiek darīts ar ķirurģiskā skalpeļa palīdzību. Tāpat arī tiek apkopti nagi un kutikulas, bet tas tiek darīts bez griešanas. Ārstnieciskā pedikīra efekts var saglabāties pat līdz 3 mēnešiem, ja pēdas tiek katru vakaru apkoptas un mitrinātas.

Vēl kāda svarīga atšķirība starp parasto un ārstniecisko pedikīru ir tas, ka pirmajā gadījumā instrumenti starp lietošanas reizēm tiek sterilizēti, kamēr podologi izmanto vienreiz lietojamos instrumentus, kas katrs atrodas slēgtā iepakojumā un pēc lietošanas tiek izmesti, tādejādi tiek nodrošināta pilnībā sterila un higiēniska pēdu apkope. Tāpat arī ārstnieciskais pedikīrs tiek veikts sausā veidā, kas arī samazina dažādu infekciju iespēju.

Konsultācijas laikā pie ārstnieciskā pedikīra speciālista ir iespējams novērtēt pēdu un nagu stāvokli, kā arī noskaidrot to vai nav kādas nestandarta izmaiņas to struktūrā. Ir iespējams veikt arī nepieciešamos izmeklējumus un tikt galā ar tādām problēmām kā ādas sabiezējumi un plaisas, ieauguši nagi, varžacis, tulznas un citām.

Bieži arī ir dzirdēts, ka ārstniecisko pedikīru veic vai nu tie cilvēki, kuriem ir diabēts, vai arī tikai tajos gadījumos, kad ir kādas problēmas ar pēdu veselību, tomēr tam ir liela nozīme arī ikdienā jebkuram cilvēkam. Vieglāk un patīkamāk ir veikt pēdu profilaktisko apkopi, nekā nodarboties ar jau ieilgušu problēmu ārstēšanu. Tāpēc noteikti nevajadzētu aizmirst par profesionālu pēdu aprūpi.