Kādas priekšrocības nodrošina SEO optimizācija?

Kas ir SEO?

Saīsinājums SEO apzīmē angļu valodas vārdu „Search engine optimization” saīsinājumu, kas latviešu valodas tulkojumā nozīmē „interneta meklētāju optimizācija”. Kopumā to iespējams dēvēt kā konkrētu darbību kompleksu, kā rezultātā mājas lapa atrodas interneta meklētāja, teiksim, Google, pirmās lapas visaugstākajās pozīcijās. Tā kā ikkatrs mūsdienu cilvēks sev nepieciešamo informāciju par dažāda veida precēm un pakalpojumiem pārsvarā sākotnēji meklē tieši ar Google meklētāja starpniecību, tad mājas lapas pēc iespējas augstāku pozīciju iemantošana ir uzskatāma par ļoti nozīmīgu reklāmas aspektu un konkrētā uzņēmuma atpazīstamības un klientu piesaistīšanas veidu. Runājot par to, kādēļ ir nepieciešams savu mājas lapu ierindot Google pirmajā lapā, ir jāatzīst fakts, ka lielākā daļa cilvēku, meklējot kādu konkrētu preci vai pakalpojumu, pamatā izmanto tikai pirmās lapas informāciju, līdz otrajai, trešajai utt. meklētaja lapai nemaz netiekot. Tas ir arī loģiski pamatojams, jo mūsdienu cilvēki ir ārkārtīgi aizņemti, kā rezultātā viņi vēlas pēc iespējas ātrāk gūt nepieciešamo informāciju. Līdz ar to kopumā iespējams secināt, ka SEO ir uzskatāma par ļoti būtisku WEB mārketinga tehniku, kuras aktīva realizēšana nodrošina iespēju iegūt ievērojami augstākus reitingus un plašāku savas mājas lapas apmeklētāju skaitu.

Kā funkcionē meklētājserveri?

Meklētājserveru galvenā funkcija ir palīdzēt interneta lietotājiem atrast mūsu interneta vietni. Runājot par meklētājserveri, būtiski ir minēt arī tā dēvēto Google zirnekli, respektīvi, Google izmanto algoritmu, kas internetā atrod, indeksē un attiecīgi sakārto visu pieejamo informāciju par konkrētu mājas lapu. Aprakstītais Google algoritms nosaka katras konkrētas mājas lapas autoritāti un esošās vai neesošās līderpozīcijas meklētāju sistēmu reitingos. Mirklī, kad Google zirneklis ir atradis kādu meklētu mājas lapu, sākotnēji tiek mēģināts saprast konkrētās mājas lapas struktūru un īstenot satura analīzi. Struktūrai šādā ziņā ir diezgan liela nozīme, jo sistemātiska, strukturēta un saprotama mājas lapa veicina augstāka reitinga iegūšanas iespējas meklētājserveros. Pēc tam norisinās mājas lapas satura analīze –lapas nosaukums, lapas apraksts, ieraksta saturs, attēlu nosaukumi, sadaļu un rakstu nosaukumi un citas informācijas izvērtēšana, kasļauj noskaidrot to, ar kādas jomas, nozares interneta vietni ir radusies saskare. Piemēram, ja mājas lapas tekstā daudzkārt figurē vārdi un vārdu savienojumi „frizieris”, „frizūra”, „frizūras cena”, vakara „frizūras”, tad ir pilnīgi skaidrs, ka konkrētā lapa ir saistīta ar friziera pakalpojumiem. Lai jūsu mājas lapa atrastos pēc iespējas augstākās pozīcijās, ļoti liela nozīme ir lapas kvalitātei un SEO īstenotās tehnikas izmantošanai mājas lapas izstrādes un administrēšanas norises gaitā.

Kādas ir SEO optimizācijas priekšrocības?

SEO optimizācija ir process, kura rezultātā ir iespējams iegūt daudz jaunu klientu, kā arī ērtāk izplatīt informāciju par piedāvāto preci vai pakalpojumu. SEO optimizācija ir pilnībā drošs un uzticams process, kas garantē to, ka varat būt pilnīgi droši, ka par sava uzņēmuma svarīgāko datu saglabāšanu drošā vietā un to nenodošanu nezināmiem ļaudīm. Ja kāda uzņēmuma vadība izvēlas veikt savas mājas lapas SEO optimizāciju, tas nozīmē vien to, ka klienti šo konkrēto interneta vietni varēs atrast daudz ātrāk. Būtībā SEO pakalpojumu izmantošana ir produktīvs un efektīvs risinājums, kas savā ziņā ir pat pārāks par dažāda veida reklāmas kampaņu realizēšanu. SEO optimizācijas priekšrocības šajā gadījumā saistās ar finansiālajā ziņā zemākām izmaksām (salīdzinot ar reklāmas kampaņām), kā arī pamatojas uz klientu uzticības principu. Ikkatrs no mums pazīst to nepatīkamo sajūtu, kas rodas brīdī, kad konstatējam, ka kāda konkrēta reklāmas kampaņa burtiski „ar varu” cenšas mums kaut ko pārdot. Šāda tehnika vairumā gadījumu cilvēkos izraisa negatīvas emocijas un asociācijas, jo mūsdienu patērētājs vairāk uzticas nesamākslotam un neuzspiestam vēlamās produkcijas/pakalpojumu izvēles un iegādes procesam, ko pilnībā nodrošina SEO pakalpojumu izmantošana.

Kur veikt profesionālu mājas lapas SEO optimizāciju?

Viens no pieredzes bagātākajiem un kompetentākajiem SEO optimizācijas jomas uzņēmumiem Latvijā ir iMarketings, kas ir vienīgā digitālā aģentūra Latvijā, kas izgājusi komplicētu SEO sertifikācijas kursu un nodrošina interneta vietņu TOP pozīciju sasniegšanu. Šī aģentūra ar panākumiem strādā gan Latvijas, gan arī ārvalstu tirgos, garantējot tikai t.s. „balto” SEO optimizāciju. Papildus aprakstītajam darbības virzienam uzņēmums piedāvā arī citus pakalpojumus – mājas lapu izstrādi, Google, Jandex reklāmu, pārdošanas risinājumus internetā, GoogleAnalytics, individuālas apmācības, personāla atlasi un mārketingu sociālajos tīklos.