Kādēļ ir svarīgi būt finansiāli brīvam?

finansiala brivibaLielākajai daļai no mums jau bērnībā vecāki ir kaut ko mācījuši un stāstījuši par finansēm. No vecākiem esam dzirdējuši to, ka ir jāiemācās nopelnīt naudu, pirms to tērē. Kā arī to, ka ne vienmēr naudu nopelnīt būs viegli – ir jāiegulda gan savs laiks, gan darbs, lai saņemtu atalgojumu.

Noteikti, ka esiet dzirdējuši arī par cilvēka fiansiālo brīvību. Ja ne, tad lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kas ir finansiālā brīvība un kādēļ ir svarīgi būt finansiāli brīvam.

Finansiālā brīvība tiek uzskatīta par visaugstāko cilvēka finansiālo stāvokli. Nosaukums jau vien liecina par to, ka cilvēks nav atkarīgs no naudas. Cilvēks tiek uzskatīts par finansiāli neatkarīgu tad, kad viņa ienākumi ir vairākas reizes lielāki par viņa izdevumiem.

Finansiālajai brīvībai ir vairāki plusi. Kā vienu no tiem var minēt to, ka nav jāuztraucas par rēķinu apmaksu, pārtikas iegādi, transporta maksu, kā arī par citiem ikdienas izdevumiem. Šādā situācijā ikdienas tēriņiem pietiks naudas, kā arī paliks pāri kaut kam citam.

Finansiāli neatkarīgi cilvēki reti kad ņem kredītus. Nepieciešamo naudas summu viņi spēj sakrāt paši. Izņēmums varētu būt kāda nekustamā īpašuma iegāde, jo tas prasa patiešām lielus līdzekļus, it sevišķi Rīgā un Rīgas apkārtnē. Ir svarīgi būt finansiāli neatkarīgam, lai nevajadzētu saskarties ar aizdevumu ņemšanu, jo bieži vien šādi var iekulties lielākās nepatikšanās un daudz vairāk patukšot maciņu, kā sākumā bija plānots.

Ja būsiet finansiāli brīvs un neatkarīgs no citiem cilvēkiem, Jūs jutīsieties daudz labāk un būsiet pašpārliecināts. Jums nebūs finanses jāapsriež ar otru cilvēku, no kura esiet atkarīgs, pats varēsiet izlemt, kā un kur tērēt līdzekļus. Ja Jums būs savi iekrājumi, tad Jūs noteikti varēsiet palīdzēt citiem cilvēkiem, kuri nonākuši finansiālajās grūtībās, arī tas Jums liks justies daudz labāk.

Padomājiet pats par to, kādas iespējas Jums pavērsies, ja būsiet finansiāli brīvs, ja līdz šim tāds vēl neesat. Meklējiet jaunus veidus, kā panākt finansiālo brīvību un uzlabot savas dzīves kvalitāti.