Kādēļ ir svarīgi runāt par finansēm ar ģimenes locekļiem?

 

aizdevums internetāSarunas par finansēm brīžiem var likties diezgan sarežģītas vai pat mulsumu raisošas. Tomēr tam tā nevajadzētu būt, īpaši jau ar savu ģimeni. Tieši tāpēc jau ģimene ir ģimene, lai kopā baudītu gan priekus, gan bēdas, viens otru atbalstītu it visā, kā arī, lai veiksmīgi tiktu galā ar visdažādakājām situācijām, arī ar finasiālajiem jautājumiem.

Ir pat vairāki iemesli, kādēļ ir svarīgi runāt par finansēm ar ģimenes locekļiem:

  • Lai saplānotu ģimenes budžetu

Ģimenes budžeta plānošanā noteikti jāiesaista visa ģimene un jānosaka budžeta kopīgie mērķi. Ir jāiekļauj visu ģimenes locekļu izdevumi un ienākumi, kas tad arī veidos kopīgo budžetu. Budžeta plānošanā nereti gadās pieļaut arī kļūdas, par kurām vairāk var izlasīt šeit, tomēr nerunāšana par finansēm ar savu ģimeni ir viena no lielākajām kļūdām, kas var novest gan pie strīdiem, gan pie nesabalansēta un neprecīza budžeta.

  • Lai ģimene būtu kā vienots veselums

Ģimene ir tā vienība, aiz kuras stiprās muguras var justies droši. Ģimenes veiksmīgai pastāvēšanai palīdz arī finansiālā drošība. Tāpēc sarunas par finansēm ir tik svarīgas. Jāizrunā gan savi individuālie finanšu plāni, gan kopējie. Tas ļaus saprast, un ko ietaupīt, cik daudz naudas katrs var atvēlēt uzkrājumiem vai kopīgā mērķa piepildīšanai.

  • Lai bērniem iemācītu rīkoties ar naudu

Ir vecāki, kuri izvairās no sarunām par finansēm ar saviem bērniem, jo domā, ka bērni ir pārāk mazi un vēl nesapratīs, vai arī, ka šādas sarunas ir pārāk sarežģītas. Tomēr ar bērniem jāsāk runāt par finansēm jau agrīnā vecumā, lai bērns pēc iespējas ātrāk saprastu, kas ir nauda, kāda ir tās vērtība un iemācītos ar to rīkoties, īpaši laikā, kad bērnam tiek piešķirta pirmā kabatas nauda. Tāpat sarunas ar bērniem par naudas jautājumiem vecākus var pasargāt no neglītām scēnām veikalos, kad bērns pieprasa, lai tam nopērk itin visu.

  • Lai atrisinātu lielo pirkumu jautājumus

Katrā ģimenē vajadzētu vienoties par to, kā tiks tērēta nauda un kāda būs rīcība lielu pirkumu gadījumā. Vislabāk pirms lieliem pirkumiem ir kopsapulcē aprunāties ar visu ģimeni, lai saprastu, kādā ir reālā ģimenes finansiālā situācija, vai šādu pirkumu var atļauties, kādā veidā, cik ilgā laikā un vai ieplānotais pirkums ir reāls. Šajā mājas lapā var izlasīt, kāpēc tik svarīgi ir rēķināties ar savu reālo finansiālo situāciju.

  • Lai izvairītos no strīdiem par naudu

Lai izvairītos no strīdiem par naudu, piemēram, par to, cik un kur, katrs iztērējis, katrai ģimenei jāvienojas par saviem naudas tērēšanas paradumiem un budžeta prioritātēm. Tas arī veicinās savstarpēju uzticēšanos ģimenē.