Kādus augus stādīt plēves siltumnīcā?

plēves siltumnīca Plēve nopirkta, siltumnīcas karkass uzstādīts, viss sakomplektēts, plēves siltumnīca gatava, bet… Kādus stādus vislabāk iegādāties savai pirmajai siltumnīcai?

Lai maksimāli izmantotu laiku, kad vari pats izaudzēt siltumnīcā dažādus augus un dārzeņus, tad labāk to darīt jau agrā pavasarī un kā pašus pirmos, kad augsne vēl ir samērā vēsa, parasti iestāda dažādus salātus, redīsus, rukolu, baziliku, u.c.

Visbiežāk siltumnīcās tiek audzēti tomāti. Pirms tomātu stādīšanas noteikti ir speciāli jāsagatavo augsne. Ja ir pieejami kūtsmēsli, tad var izmantot tos vai ja ir veidots komposts, tad arī tas būs labs materiāls mēslošanai. Savukārt ja tie nav pieejami, tad veikalos iespējams nopirkt minerālmēslus. Sagatavojot augsni un iekārtojot siltumnīcu, noteikti nepieciešams ievērot noteiktās tomātu šķirnes īpatnības, kā labāk atsiet zarus un citas nianses. Vēlams tomātus stādīt vienu no otra apmēram 60 cm attālumā, noteikti jāņem vērā, ka tomātiem ļoti patīk caurvējš. Tomāti labi sadzīvo vienā siltumnīcā ar papriku, dažāda veida pipariem, jau iepriekš pieminētos salātus droši var stādīt arī starp stādiem.

Ļoti izplatīta ir arī gurķu audzēšana siltumnīcās. Gurķiem nepieciešams mitrums, siltums un saule, tie vijas uz augšu, tāpēc bez auklām, kurās tos atsiet, neiztikt. Ja sāc no paša sākuma un gurķus audzē no sēklām, tad pievērs uzmanību norādēm uz paciņas vai šī šķirne ir paredzēta augšanai siltumnīcā.

Varbūt neierasti, bet biežāk tiek sākts stādīt siltumnīcās arī zemenes un var eksperimentēt arī ar tādiem eksotiskajiem augļiem kā melone, arbūzi. Un kur nu bez skaistām un krāšņām puķēm, arī tās droši vari stādīt savā plēves siltumnīcā, jo vasara ir svētku laiks un pavisam noteikti varēsi kādu iepriecināt.

Savukārt laistīšanai un vēdināšanai nav vienotas formulas, katram augam un šķirnei nepieciešama sava pieeja. Vari vadīties pēc citu pieredzes, tāpat arī iespējams sīki izstudēt materiālus par konkrēto augu gan internetā, gan grāmatās. Lai veicas ar pirmo ražu un zini, ka tiešām laba plēves siltumnīca atrodama arī 220.lv mājaslapā. Padalies ar šo rakstu kādam, kurš plāno tuvākajā laikā uzsākt dārzkopja gaitas!